Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 10:23
Reklama

Zamość: Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Rachunkowość jako system informacyjny w biznesie”

Jak przebiegała historia rachunkowości? Jak narzędzia IT mogą wesprzeć pracę menedżerów finansowych i specjalistów od rachunkowości? Jakimi narzędziami cyfrowymi operują księgowi XXI wieku? Czy rachunkowość wpływa na sprawne porozumiewanie się w świecie biznesu? Odpowiedzi na te oraz inne pytania mogli uzyskać uczestnicy Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Rachunkowość jako system informacyjny w biznesie” („Accounting as Information System in Business”), która odbyła się na platformie e-learningowej Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu.
Zamość: Międzynarodowa Konferencja Naukowa  „Rachunkowość jako system informacyjny w biznesie”

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał rektor UPZ dr hab. Andrzej Samborski, który witając uczestników powiedział: „(…) funkcjonujemy w nieco zmienionej rzeczywistości, ale nie oznacza to, że nie możemy się rozwijać, prowadzić badań, dzielić się swoimi wynikami i doświadczeniami. Obecna konferencja otwiera nowy rozdział i pokazuje nowe możliwości, w jakich możemy nie tylko funkcjonować prowadząc zdalnie wykłady, ćwiczenia, zajęcia praktyczne, egzaminy, zaliczenia, czy egzaminy dyplomowe, ale możemy również w taki sam sposób współpracować z uczelniami krajowymi i zagranicznymi, prowadzić wspólnie badania, a później wspólnie je analizować i prezentować na wideokonferencjach.”.

Celem konferencji była identyfikacja trendów w rozwoju rachunkowości i jej postrzeganiu we współczesnym świecie biznesu. Obrady odbywały się w 6 sekcjach: Historia rachunkowości; Rachunkowość współcześnie; Etyka w rachunkowości; Rachunkowość jako międzynarodowy język biznesu; Cyfryzacja i automatyzacja rachunkowości; Księgowy na miarę XXI wieku. W każdej z nich referaty wprowadzające zaprezentowali studenci kierunku finanse i rachunkowość, działający w Studenckim Kole Naukowym Przedsiębiorczości - Laura Haniewska, Oliwia Piotrowska, Karolina Twardowska, Sylwia Niemczuk, Klaudia Semenowicz, Aleksandra Posłąjko.

Tematyka konferencji była szeroka, a w każdej sekcji można było poznać wiele ciekawych aspektów rachunkowości.

- Już od czasów prehistorycznych rachunkowość wspierała proces podejmowania decyzji, stopniowo ewoluując i dostosowując narzędzia do potrzeb rozwijającego się biznesu. Właśnie rozwój technologiczny i cyfryzacja procesów biznesowych stawiają obecnie przed systemem rachunkowości nowe wyzwania – mówiła w trakcie konferencji dr inż. Maria Kierepka, dyrektor Instytutu Nauk Ekonomicznych UPZ. Podczas dyskusji o księgowości XXI wieku dr Elżbieta Dziura z UPZ mówiła o cyfryzacji tego działu biznesu.

Podkreślała, że nowoczesne technologie są wsparciem dla księgowych, odciążą ich w pracy, ale nigdy nie zastąpią. Uczestnicy konferencji mieli również możliwość dyskusji o międzynarodowych standardach rachunkowości. Prof. dr hab. Ivan Shuvar, dr hab. Bogdan Shuvar, dr hab. Hanna Korpita z Lwowskiego Narodowego Uniwersytetu Rolniczego w Dublanach, a także naukowcy z Tarnopolskiego Naukowego Uniwersytetu Ekonomicznego i UPZ podkreślali jak ważna jest standaryzacja i harmonizacja zasad w tworzeniu jednolitego międzynarodowego systemu rachunkowości, który umożliwia sprawne porozumiewanie się w rzeczywistości biznesowej. Współautorami treści byli studenci z tych uczelni. Ciekawą problematykę wpisującą się w obszar rachunkowości jako systemu wspomagającego proces zarządzania poruszył w swoim wystąpieniu dr hab. Mieczysław Kowerski, wykładowca na kierunku finanse i rachunkowość w zamojskiej Uczelni Państwowej.

Międzynarodową Konferencję Naukową „Rachunkowość jako system informacyjny w biznesie” zorganizowali: Instytut Nauk Ekonomicznych Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu i działające w nim Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości – kierunek finanse i rachunkowość, Tarnopolski Narodowy Uniwersytet Ekonomiczny oraz Lwowski Narodowy Uniwersytet Rolniczy w Dublanach. Konferencja odbyła się 16 czerwca, prowadzona była w języku polskim i angielskim.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama