Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:49
Reklama

Bądź Eko w Zamościu: Eko dziewiątka dziś świat sprząta

W planach mają sprzątanie otoczenia szkoły, zorganizowanie licznych konkursów i rewii recyklingowej mody. To tylko niektóre propozycje uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Zamościu zgłoszone do naszego konkursu „Bądź Eko w Zamościu”.
Bądź Eko w Zamościu: Eko dziewiątka dziś świat sprząta
Uczniowie z SP nr 9 pod kierunkiem nauczycielki Anny Iwan chcą zrealizować kilka pomysłów proekologicznych.

U czniowie z „dziewiątki” w ramach projektu chcą uświadamiać mieszkańców o sposobach ochrony środowiska. Będą to robić poprzez wykonane przez siebie ulotki, które rozdadzą mieszkańcom miasta.

W ramach działań uczniowie planują także zakup dużych doniczek i posadzenie w nich roślin, które pomogą w oczyszczaniu powietrza Zamościa. Chcą kształtować proekologiczne postawy wśród swoich rówieśników. Zapowiedzieli wykonanie plakatów promujących sposoby ochrony przyrody, które wyeksponują na holu szkoły. 

Zadeklarowali również, że raz w miesiącu w ramach akcji sprzątania świata będą porządkować okolice szkoły.

– Chcemy też wykorzystać odpady do wykonania ekostwora i ekozabawki. Przeprowadzić recyklingową rewię mody, zorganizować akademię poświęconą ekologii oraz konkurs literacki na najładniejszy wierszyk ekologiczny – mówi Anna Iwan, nauczycielka biologi i przyrody, koordynatorka przedsięwzięcia.
W ramach projektu „Eko dziewiątka dziś świat sprząta” zorganizowane zostaną szkolne konkursy ekologiczne dla klas VI i V oraz przeprowadzona będzie ankieta wśród klas starszych VII i VIII dotycząca ekologii i sposobów ochrony środowiska w Zamościu. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ach 25.05.2020 08:55
okolice (brzegi) zalewu mogliby posprzatac, tam nadal sporo butelek lezy szklanych i plastikowych

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama