Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 14:50
Reklama

Mikroprzedsiębiorstwo: Potentaci w handlu fasolą

Mirosław Łąkowski - Skup i Sprzedaż Płodów Rolnych w Kryszynie (gm. Telatyn) to rodzinna firma założona w 2006 r. przez Mirosława Łąkowskiego. Obecnie pracuje w niej 6 osób.
Mikroprzedsiębiorstwo: Potentaci w handlu fasolą
Autor: Fot. pixabay.com

Ta firma ma szansę w naszym plebiscycie zdobyć nagrodę i tytuł Mikroprzedsiębiorstwa Roku. Nominowane przedsiębiorstwo jest jednym z największych w Polsce eksporterów fasoli. Na początku działalność zaczynała się od sprzedaży fasoli do Bułgarii, Rumunii, Serbii i Macedonii. Dzisiaj płody rolne (głównym produktem firmy jest fasola karłowa potocznie zwana "Jasiem"), ale, także inne rodzaje fasoli oraz warzywa takie jak - kalafior, brokuł, orzechy i cebula eksportowane są nie tylko do krajów w całej Europie, ale i do Ameryki Północnej. Rocznie firma eksportuje około 3 tys. ton, które skupowane są od rolników oraz przedsiębiorstw głównie z powiatu tomaszowskiego i hrubieszowskiego. Właściciele firmy sami również uprawiają fasolę (na 30 ha).

Zaufanie, które zdobyła firma przez lata procentuje większymi obrotami. 

– Produkty rolne, które skupujemy, są sortowane według zamówienia i potrzeb klienta. Firma Skup I Sprzedaż Płodów Rolnych oferuje Państwu również usługi z zakresu optycznego przebierania i sortowania ziaren. Sortownik optyczny pozwala na precyzyjne oddzielenie fasoli od zanieczyszczeń. Czas realizacji zamówienia zależny jest od jego rodzaju, staramy się je jednak realizować w ciągu 2-5 dni w ilościach 1-24 ton – mówi właściciel Mirosław Łąkowski.

Fasola pakowana jest w 10-, 25-, 50-kilogramowe worki lub worki o pojemności 1 tony.

W planach na przyszłość właściciele mają budowę kolejnej hali oraz linii, która będzie pakowała fasolę w 500-gramowe lub kilogramowe paczki.

Ponadto myślą o zakupie specjalnej komory do fumigacji, czyli zabezpieczania fasoli przed szkodnikami.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Anna Kabza 13.03.2020 13:41
Polecam firme 100% gwarancji jakości i świetna obsługa

Key 13.03.2020 13:30
Solidna firma ?

Seba 13.03.2020 13:29
Sa to na prawdę poyrnyscins naszym rynki uczciwy godny polecenia Herosi roztocza

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama