O zdarzeniu informuje Urząd Gminy w Łabuniach. Psy, które wdarły się do Mini Zoo były agresywne. Zagryzły tam kangura, owce i daniela. Dlatego teraz urzędnicy apelują do mieszkańców, aby wywiązywali się ze swoich obowiązków i pilnowali psów.
Gminni urzędnicy przypominają, że zgodnie z zapisami „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Łabunie” osoby utrzymujące zwierzęta domowe są zobowiązane do sprawowania właściwej opieki nimi. To oznacza m.in. że zwierząt nie można pozostawiać bez nadzoru. Właściciel ma też zorganizować wszystko tak, by jego czworonóg nie stwarzał zagrożenia dla kogokolwiek.
"Właściciel nieruchomości zobowiązany jest zabezpieczyć nieruchomość, w taki sposób aby zapobiec możliwości wydostania się zwierząt domowych poza jej granice. Niestosowanie się do zapisów regulaminu skutkować może pociągnięciem do odpowiedzialności z art. 77 Kodeksu wykroczeń" - przypominają władze gminy.
UG Łabunie publikuje też film przedstawiający bezpańsko biegające po wsi psy. Można go obejrzeć TUTAJ.

![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze