Wydział Budownictwa, Urbanistyki i Ochrony Zabytków zamierza wprowadzić zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego na osiedlu Karolówka, na terenach przy ul. Millera. Chodzi o zmianę przeznaczenia jednej z działek, z funkcji mieszkaniowej na usługową i wybudowanie do niej drogi dojazdowej. Kilku mieszkańców jest przeciwko.
Marian Gnap skrzyknął sąsiadów, bo nie chce wprowadzenia planowanych zmian.
– Cała ulica ma spad w kierunku łąk. Jak zrobią drogę dojazdową i podwyższą ten teren to nasze wody opadowe nie będą mogły odpłynąć i będzie nam zalewać piwnice i garaże. Poza tym nie chcemy drogi dojazdowej do działki, której właścicielka chce zmiany przeznaczenia terenu po to, by prowadzić tam działalność gospodarczą. Nie chcemy hałasu i kurzu przy naszych posesjach – wyliczał pan Marian.
Joanna Rączka, dyrektor Wydziału Budownictwa, Urbanistyki i Ochrony Zabytków UM Zamość bezskutecznie próbowała przekonać protestujących mieszkańców, że proponowane zmiany leżą w interesie miasta, a im nie zaszkodzą.

![Maraton Biblijny w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA] Maraton Biblijny w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/21/sm-4x3-maraton-biblijny-w-tomaszowie-lubelskim-zdjecia-1776759377-0.jpg)
![CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA] CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/20/sm-4x3-muly-wybieraki-i-falszywi-policjanci-sprawe-internetowych-oszustow-bada-prokuratura-w-zamosciu-1776670988-3.jpg)
![ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA] ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/15/sm-4x3-zol-dla-pacjentow-wentylowanych-w-zamosciu-coraz-blizej-jak-ida-prace-zdjecia-1776255346-0.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze