Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:34
Reklama

Horodło: Trzeba zacisnąć pasa

Ponoć bywały większe, ale ten też nie jest mały. Gmina Horodło pod koniec roku będzie musiała zaciągnąć kredyt na pokrycie 1,7 mln zł deficytu budżetowego. Na ostatniej sesji rada gminy podwyższyła mieszkańcom podatki. Jeden z radnych zarzuca wójtowi, że okłada rolników podatkami, zamiast szukać oszczędności.
Horodło: Trzeba zacisnąć pasa

Ostania listopadowa sesja Rady Gminy Horodło była poświęcona przede wszystkim trudnej sytuacji finansowej tej gminy i podwyżce podatków, jakie w przyszłym roku będą musieli płacić jej mieszkańcy. Bieżący rok Horodło najpewniej zakończy deficytem w wysokości około 1,7 mln zł. W tym roku gminie zabrało 100 tys. zł na zagospodarowanie odpadów komunalnych, a 600 tys. zł gmina musiała dołożyć z własnego budżetu do podwyżek wynagrodzeń nauczycieli. Własne środki samorząd musiał wyłożyć również na inwestycje, których większość kosztów pokryły dotacje z zewnętrznych funduszy. Pod koniec roku gmina będzie zmuszona zaciągnąć kredyt, z którego pokryje część deficytu.

 – Brakujące 1,7 mln zł nie jest jakimś wyjątkowo wielkim deficytem, bywały wyższe, ale pieniądze na jego pokrycie gdzieś trzeba znaleźć – zaznacza Marta Maciejewska, skarbnik gm. Horodło.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Gość 16.12.2019 09:02
Byla curownia w gminie Horodło i duzy podatek z tego też brakowało i nic się wtedy nie robiło moze trzeba trochę pomyśleć o redukcjach dwie szkoły w gminie

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama