Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 10:51
Reklama

Horodło: Trzeba zacisnąć pasa

Ponoć bywały większe, ale ten też nie jest mały. Gmina Horodło pod koniec roku będzie musiała zaciągnąć kredyt na pokrycie 1,7 mln zł deficytu budżetowego. Na ostatniej sesji rada gminy podwyższyła mieszkańcom podatki. Jeden z radnych zarzuca wójtowi, że okłada rolników podatkami, zamiast szukać oszczędności.
Horodło: Trzeba zacisnąć pasa

Ostania listopadowa sesja Rady Gminy Horodło była poświęcona przede wszystkim trudnej sytuacji finansowej tej gminy i podwyżce podatków, jakie w przyszłym roku będą musieli płacić jej mieszkańcy. Bieżący rok Horodło najpewniej zakończy deficytem w wysokości około 1,7 mln zł. W tym roku gminie zabrało 100 tys. zł na zagospodarowanie odpadów komunalnych, a 600 tys. zł gmina musiała dołożyć z własnego budżetu do podwyżek wynagrodzeń nauczycieli. Własne środki samorząd musiał wyłożyć również na inwestycje, których większość kosztów pokryły dotacje z zewnętrznych funduszy. Pod koniec roku gmina będzie zmuszona zaciągnąć kredyt, z którego pokryje część deficytu.

 – Brakujące 1,7 mln zł nie jest jakimś wyjątkowo wielkim deficytem, bywały wyższe, ale pieniądze na jego pokrycie gdzieś trzeba znaleźć – zaznacza Marta Maciejewska, skarbnik gm. Horodło.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Gość 16.12.2019 09:02
Byla curownia w gminie Horodło i duzy podatek z tego też brakowało i nic się wtedy nie robiło moze trzeba trochę pomyśleć o redukcjach dwie szkoły w gminie

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama