Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 20:28
Reklama

Powiat zamojski: Kilometry dróg dzięki współpracy

"Ecoroads. Poprawa dostępności przygranicznej infrastruktury w powiatach: zamojskim i sokalskim połączona z promowaniem rozwiązań proekologicznych". Dzięki temu polsko-ukraińskiemu projektowi za pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej udało się odnowić w powiecie zamojskim 11,4 km dróg.
Powiat zamojski: Kilometry dróg dzięki współpracy
Autor: Fot. pixabay.com

Projekt przeprowadzono w ramach Programu Współpracy Transgranicznej. Został on zrealizowany wspólnie przez gminę Komarów i gminę Miączyn w powiecie zamojskim oraz Rejon Sokalski (partner ukraiński). Było warto. Na Zamojszczyźnie przebudowano odcinki dróg z Kotlic do Zubowic oraz z Horyszowa do Kotlic. Roboty drogowe wykonało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Sadex". W sumie długość odnowionych dróg to 11,4 km. Prace pochłonęły ok. 9 mln zł. 

W Rejonie Sokalskim przebudowano natomiast drogę o długości 2,5 km. Znajduje się ona w ukraińskich gminach: Żwirka, Opilsko i Sawczyn. Poza tym po obu stronach granicy przeprowadzono w szkołach lekcje na temat bezpieczeństwa drogowego oraz rozwiązań proekologicznych. Zorganizowano także konkursy plastyczne.  

Polsko-ukraiński projekt w sumie pochłonął ponad 10,2 mln zł. Dofinansowanie unijne na jego realizację wynosiło 8,7 mln zł. Powiat Zamojski dołożył do tego ponad 700 tys. zł, gmina Komarów-Osada 500 tys. zł, gm. Miączyn 200 tys. zł, a Rejon Sokalski blisko 130 tys. zł.  – Ceremonię zaplanowano w Zubowicach. Bardzo się cieszymy, że tak ważne inwestycje udało się dzięki zaangażowaniu kilku podmiotów zrealizować - mówi Stanisław Grześko, starosta zamojski.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Observer 30.11.2019 21:40
Teraz będą kilometry chodnikow. Grześko to mistrz .

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama