Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej na swojej stronie internetowej zamieściło informacje o osiągniętych wskaźnikach efektywności w 2018 r. przez poszczególne urzędy pracy. Średnia wartość wskaźnika efektywności zatrudnieniowej, podstawowych form aktywizacji zawodowej za 2018 r. w Polsce wyniosła 84,96 proc. PUP w Tomaszowie Lub. był skuteczniejszy o 8,07 proc. niż krajowa średnia. Ze statystyk ministerialnych wynika, że był też liderem pod względem efektywnego wydatkowania środków Funduszu Pracy na aktywne formy aktywizacji zawodowej w lubelskim.
– Bardzo się cieszymy. To pierwszy raz w historii naszego urzędu i od razu taki wynik. Oczywiście będziemy starać się realizować zadania statutowe jeszcze sprawniej, ale ponadto chcemy być bardziej otwarci na ludzi. To jest między innymi pomysł pani dyrektor. Chodzi w nim o to, by zrównać pracodawców, bezrobotnych i nas pracowników Urzędu, żebyśmy byli dla siebie partnerami. Wtedy współpraca jest lepsza i bardziej owocna. Ten projekt realizujemy na co dzień – komentuje Kamil Ziobrowski, zastępca dyrektora PUP w Tomaszowie.
Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze