Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 10:54
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

O czym marzą seniorzy?

Zamojski senior nie marzy o dalekich podróżach, ale o bezpieczeństwie. Marzy, aby mieć w domu wypełnioną przez lekarza rodzinnego kartę informacyjną tzw. kopertę życia, a zamiast zegarka nosić opaskę życia.
O czym marzą seniorzy?
Krystyna Rybińska-Smyk

Zamość starzeje się w zastraszającym tempie. Prawie 14 tysięcy mieszkańców to obywatele 65+. O tym, jak ważne jest podniesienie efektywności i opieki nad seniorami w mieście, rozmawiano 8 października podczas III sesji Zamojskiej Rady Seniorów. 

Koperta 
Zwykła kartka A4 może być bezcenna. Wystarczy na niej napisać imię i nazwisko, opisać choroby, na które ta osoba choruje, od kiedy przyjmuje lekarstwa, na co jest uczulona (te informacje musi potwierdzić podpisem i pieczątką lekarz rodzinny) oraz podać telefon kontaktowy do osoby najbliższej. Taką kartkę umieszcza się w pudełku i chowa w konkretnym miejscu np. na Zachodzie w lodówce. To ogromne ułatwienie dla ratowników medycznych, którym przyjdzie udzielić seniorowi pomocy. 

To w tym celu na spotkanie Zamojskiej Rady Seniorów zaproszono 18 lekarzy rodzinnych. 

 – Wydawało mi się, że jak przyjdą wszyscy, to przekażemy tę kartę na wzór. Można by było też na niej umieścić logo przychodni czy inne dane. A lekarze pomogliby wypełnić seniorom tę kartę. Przyszła jedna pielęgniarka środowiskowa – dziwi się Krystyna Rybińska-Smyk, przewodnicząca Zamojskiej Rady Seniorów. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym wydaniu gazety.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama