Na trop grupy wpadli dwa lata temu funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej placówki w Hrebennem. Ustalili, że w skład grupy wchodzili obywatele Polski i Ukrainy. Do przemytu wykorzystywali przede wszystkim samochody posiadające specjalnie przygotowane skrytki konstrukcyjne. Papierosy były przemycane regularnie przez granicę w ogromnych ilościach. Ze względu na skalę oraz organizację procederu śledztwo nadzorowane początkowo przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu przejęła Prokuratura Regionalna w Lublinie.
Józefowski ślad
W śledztwie ustalono, że zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się przemytem papierosów działała od marca 2015 roku do listopada 2017 roku na terenie Józefowa powiatu biłgorajskiego oraz innych miejscowości.
– W skład grupy wchodziły osoby, które regularnie przemycały niewielkie ilości wyrobów akcyzowych z terenu Ukrainy oraz tzw. kurierzy i odbiorcy papierosów w Warszawie. Łącznie w skład grupy józefowskiej wchodziło 14 osób – informuje prokurator Piotr Marko, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Lublinie.
Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze