Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 13:45
Reklama

Arianka potrzebuje pomocy

Jest radosnym dzieckiem i na pierwszy rzut nie widać po niej choroby. Ale mała Arianka z Biłgoraja cierpi na nieuleczalną mukowiscydozę. Leki w większości nie są refundowane, dlatego rodzice zwrócili się o pomoc, żeby ich córeczka mogła jak najdłużej żyć.
Arianka potrzebuje pomocy
Mała Arianka jest podopieczną Fundacji Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Długo zbierałam się, by powiedzieć o tym całemu światu, że mam nieuleczalnie chore dziecko, które codziennie walczy o życie i zdrowie – napisała na stronie www.pomagam.pl mama małej Arianki, która niedawno skończyła roczek.

Dziewczynka choruje na mukowiscydozę, czyli bardzo ciężką chorobę genetyczną, która systematycznie wyniszcza jej organizm. Choroba atakuje układ oddechowy i pokarmowy, powodując włóknienie narządów (płuca, trzustka), a jedyną szansą na przedłużenie życia jest dla pacjenta transplantacja płuc. "Każdy dzień dla nas to walka o zdrowie i życie... A niestety leki i większość sprzętu do rehabilitacji są nierefundowane. Arianka przeszła już w swoim krótkim życiu zaostrzenie choroby. Kilkutygodniowe leczenie różnymi antybiotykami, okropny męczący kaszel, który już z nami niestety zostanie na stałe, oraz dwie groźne bakterie, które wyniszczają jej płuca i są antybiotykooporne. Proszę o pomoc i wsparcie w imieniu mojej córki, każdemu ogromnie dziękuję za chęć pomocy" – czytamy na www.pomagam.pl.

Mała Arianka jest podopieczną Fundacji Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Na leczenie dziewczynki zorganizowana została zbiórka pieniędzy. Jej organizatorzy chcą zebrać 25 tys. zł. W piątek (27 września) na koncie była już połowa tej kwoty. Każdy może wesprzeć Ariankę, wystarczy wejść na stronę serwisu www.pomagam.pl i dokonać wpłaty.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?Autor komentarza: JaTreść komentarza: BĄDŹ SOLIDARNY Z POLSKĄ!Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:05Źródło komentarza: Zamość: Jeśli nie będzie tunelu dla pociągów, zburzą domyAutor komentarza: KrkTreść komentarza: W tym wypadku do zdarzenia przyczyniły się 2 osoby zarówno kobieta która nieprawidłowo przechodziła przez jezdnię jak i kierujący którego reakcja była opóźniona , kara będzie adekwatna do zarzutu , i od ustalenia usprawiedliwienia są biegli , a nie pierwszy lepszy człowiek którym kieruje ego i myśli że posiadał wszystkie rozumy pozdrawiamData dodania komentarza: 02.07.2022, 10:19Źródło komentarza: Krasnobród: Potrącił kobietę na przejściu dla pieszych. Trafiła do szpitala
Reklama