Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:25
Reklama

Trzeba się sprzeciwiać fałszowaniu historii

0 lat po sowieckim najeździe na Polskę Rosja fałszuje historię próbując udowodnić, że Polacy kolaborowali z Hitlerem, w Katyniu zabijali Niemcy, a Stalin nie napadł, tylko ratował Polskę. Trzeba głośno domagać się prawdy historycznej, nasz głos sprzeciwu wobec mylenia sprawców z ofiarami musi być mocno słyszany na forum międzynarodowym – domagał się Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości i kandydat na posła, który uczestniczył w Biłgoraju w upamiętnieniu sowieckiej napaści na Polskę.
Trzeba się sprzeciwiać fałszowaniu historii

17 września 1939 była zaatakowana z czterech stron. Przez Rzeszę Niemiecką od północy, zachodu i południa (ze Słowacji) i przez ZSRR od wschodu. W tym dniu do Biłgoraju wkroczyły oddziały Wermachtu i rozpoczęła się okupacja. Dzień wcześniej, przez cały dzień trwały walki o miasto. Po południu polskie oddziały musiały się wycofać w kierunku Zwierzyńca. Sowieci zagarnęli w rejonie powiatu biłgorajskiego wiele grup i oddziałów Wojska Polskiego. Zniszczeniu uległo ok 80 proc. zabudowy miasta.

– O pakcie Ribbentrop – Mołotow wiedział Zachód, ale milczał. To był IV rozbiór Polski. Dziesiątki tysięcy zamordowanych, ponad 2 miliony wywiezionych do Syberii, bezimienni zmarli z głodu czy wycieńczenia. To pokłosie ciosu jaki Polska otrzymała ze Wschodu – dodaje Marcin Romanowski.

Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski wziął udział w Mszy Św. na cmentarzu przy Pomniku Katyńskim odprawionej w intencji Ojczyzny na 80. Rocznicę agresji Rosji sowieckiej na Polskę, po której nastąpiło złożenie wieńców przez władze samorządu powiatowego, miejskiego i gminy Biłgoraj oraz uczniów szkół średnich w Biłgoraju.

Zdaniem Romanowskiego w sytuacji, kiedy musimy stawiać czoła kłamstwom i manipulacjom historycznym, które z Polaków chcą zrobić naród sprawców, masowo mordujących Żydów czy budujących „polskie obozy zagłady” musimy jeszcze mocniej dążyć do tego aby świat poznał prawdę o Katyniu, o ludobójstwie na Wołyniu, o bohaterskiej postawie rotmistrza Witolda Pileckiego, o rodzinie Ulmów, Kowalskich, Kosiorów czy Skoczylasów, którzy poświęcili życie dla ratowania Żydów.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
On 19.09.2019 21:40
Jakoś tego nie widać !!

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Tylko jedna z parafianek zauważyła, że gość się kiwa a reszta parafianek patrzyła, czy księdzu stoi czy nieData dodania komentarza: 09.08.2022, 19:15Źródło komentarza: Skandal w parafii. Pijany ksiądz miał problem z udzieleniem komuniiAutor komentarza: onTreść komentarza: Jak byś Esterko tego uniknęła? Alko byś nie sprzedała czy coś.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:48Źródło komentarza: Hrubieszów: Zabił nożem kuzynaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Czekamy na oficjalne otwarcie i możliwość pooglądania wewnątrz na zew.natrz prezentuje się na prawdę okazałe. jako wizytówka miasta czekamy na zakończenie pracData dodania komentarza: 09.08.2022, 16:27Źródło komentarza: Hrubieszów: Gmach byłego Syndykatu Rolniczego wyremontowany. "Perła" odzyskała blaskAutor komentarza: ZamościakTreść komentarza: TyPOwe dla bolszewika. Ale brać emeryturę (wypracowaną za zabijanie Polaków) to można ?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 15:36Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknotAutor komentarza: qdTreść komentarza: Tam, tu, tej, tamtejszy, tutejszy... zęby bolą jak się to czyta. Nie jesteśmy durni, przecież wiadomo że chodzi o HorodłoData dodania komentarza: 09.08.2022, 12:12Źródło komentarza: Gm. Horodło: Bronią jedynej poczty w gminieAutor komentarza: Emeryt z ZamościaTreść komentarza: Cnoty niewieście w akcji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 22:39Źródło komentarza: Zamość: Uczelnia ma swój banknot
Reklama
Reklama