Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 12:37
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Galeria Twierdza na szlaku

Galeria Twierdza jest teraz częścią najdłuższego szlaku rowerowego w Polsce!
Galeria Twierdza na szlaku

 

Zamojska Galeria Twierdza otrzymała wyróżnienie dla miejsca przyjaznego rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo. Certyfikat oznacza, że miłośnicy dwóch kółek mogą tam liczyć na dostęp do udogodnień przy planowaniu wycieczek i dłuższych wypadów, w tym stacji napraw oraz bezpłatnego parkingu. Te w połączeniu z bogatą infrastrukturą handlowo-usługową świadczą o atrakcyjności Galerii Twierdza jako destynacji na urozmaiconej trasie turystycznej, która prowadzi przez pięć województw.

Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo jest najdłuższym, spójnie oznakowanym i specjalnie wytyczonym szlakiem rowerowym w Polsce o długości ponad 2000 km. Zamysłem jego twórców było przygotowanie szlaku, który od początku do końca daje radość podróżowania oraz poznawania przyrody i licznych zabytków. Przebiega on głównie po asfaltowych drogach publicznych o niskim natężeniu ruchu pojazdów. Twórcy Green Velo polecają dwie rowerowe wycieczki w okolicach Zamościa. Pierwsza z nich, trasa rowerowa Gminy Zamość „Na skraju roztocza” o dystansie 39 km, powstała z myślą o rowerzystach okazjonalnych i amatorach pięknych widoków. Prowadzi przez położone na południe od miasta malownicze wzgórza, wąwozy, lasy i pola uprawne. Z kolei ta o nazwie „Z perły Roztocza do perły renesansu”, przygotowana dla zaawansowanych, ma długość 60 km – rozpoczyna się w Zwierzyńcu, a następnie przez Zamość, prowadzi do Szczebrzeszyna. Trasa obfituje w wyjątkowe atrakcje – warto wspomnieć, że na zwiedzanie samego Zamościa poleca się poświęcenie co najmniej kilku godzin.

– Miłośnicy dwóch kółek wiedzą, że są u nas mile widziani. Dotyczy to zarówno osób, które przyjadą rowerem na zakupy lub posiłek, lub planują dłuższą trasę rowerową z rodziną lub przyjaciółmi. Cieszy nas fakt, że Galeria Twierdza znalazła się na szlaku, który powstał m.in. po to, aby umożliwić rowerzystom zapoznanie się z piękną architekturą Zamościa, miasta na liście UNESCO oraz walorami krajobrazowymi całego naszego regionu – mówi Joanna Wyrostek, dyrektor Galerii Twierdza.

Dojazd do Galerii Twierdza Zamość ułatwiają ścieżki rowerowe. Oprócz parkingu rowerowego, położonego przy głównych wejściach do obiektu, na gości na dwóch kółkach czeka bezpłatny serwis rowerowy z narzędziami do naprawy. Po trudach jazdy ważnymi elementem każdej podróży jest odpoczynek i posiłek. Galeria zachęca rowerzystów do korzystania ze strefy restauracyjnej, w której zadbano o dostęp do sieci WiFi oraz stacji ładującej telefony komórkowe. Galeria Twierdza jest idealnym punktem postojowym podczas rajdów rodzinnych z małymi dziećmi, ponieważ znajduje się w niej pokój rodzica – wygodne miejsce do karmienia i przewijania niemowląt. Dla najmłodszych rowerzystów przygotowano z kolei strefę Kids Play, oryginalną przestrzeń do zabawy oferuje wyjątkowe miejsce do zabawy i edukacji. Kolejnym elementem ważnym z punktu widzenia rowerzystów są sklepy z ofertą sportową, w którym mogą oni kupić akcesoria rowerowe i nie tylko.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkankaa Treść komentarza: Masz racje ,Zamość to jest jak Titanik .Władza gra głupa a miasto tonie . Rafałek jest pajacem to prawda , Andrzejek też ma wiele grzechów .Ogólnie jest ch...ujowo układy i cwaniacy miejscowi zatopią Gród Hetmański .Czas pognać POPIS . Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:58 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: Panteja Treść komentarza: Dziwne, że zdjęcie niesmaczne i prowokacyjne zaprowadziło Pana do wyrażania opinii o polityce PiS, 8 latach rządów, gdzie po rządach PO polska ruszyła do przodu, poprzez inwestycje zupełną zmianę polityki społecznej przywracającej godność rodzinom i a przede wszystkim włączyła nas do europejskiego postrzegania wartości pomocy społecznej dla rodzin. Zachowanie prezydenta oceniam jako niepoważne jeden prezydent niepoważny tańczący z mopem już został odwołany... może polityka wszędzie to jednak poczucie smaku.... Data dodania komentarza: 17.06.2026, 11:01 Źródło komentarza: Prezydent Zamościa i „zakonnice”. Czy to obraża katolików? Awantura o zdjęcie z Rajdu Koguta Autor komentarza: emerytka Treść komentarza: do mniam droga otwarta na ukrainę jedz i próbuj do woli Data dodania komentarza: 17.06.2026, 08:32 Źródło komentarza: Koniec z anonimowym miodem. Nowe przepisy ujawnią kraj pochodzenia Autor komentarza: HiPOkryzja Treść komentarza: ACHTUNG ACHTUNG oszuści w rządzie Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:20 Źródło komentarza: Zamość: Prokuratura ostrzega mieszkańców przed oszustami Autor komentarza: Haha Treść komentarza: Pinindzy jast za dużo szpitale zatrudniają NEO lekarzy WIDMA nikt ich nie widział a kasa leci Kacprzak PO 1 rok PORSCHE PANAMERA i kamienica w WAWie i mamy to, robimy nie gadamy, tłuste koty KOMUNY SB. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:18 Źródło komentarza: Podwyżki są obowiązkowe, ale nie ma na nie pieniędzy. Szpitale apelują o pilną pomoc Autor komentarza: Perfidia czasu Treść komentarza: GestaPO niemieckie PObiło Polaków patriotów niosących krzyż a niemiecki rząd w POlsce milczy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 06:10 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników
Reklama
Reklama
Reklama