Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 10:35
Reklama

Zamość: Politycy jak grafficiarze. Malowali mural dla niepełnosprawnych (ZDJĘCIA, FILMY)

Nie powstało dzieło o wysokich walorach artystycznych. Bo nie o to też chodziło. Dzisiejsze malowanie muralu na ścianie Domu Rodzinnego, który powstaje przy ul. Kresowej 24 w Zamościu było gestem poparcia dla tej inwestycji realizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem".
Zamość: Politycy jak grafficiarze. Malowali mural dla niepełnosprawnych (ZDJĘCIA, FILMY)
Autor: Fot. A. Szewc

 

W wydarzeniu wzięli udział najważniejsi ludzie w województwie, ale też powiecie zamojskim i Zamościu. Swoje nazwiska i imiona na ścianie powstającego budynku sprayem napisali wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, marszałek województwa Jarosław Stawiarski, starosta zamojski Stanisław Grześko, a także prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, jego zastępca Małgorzata Bzówka i poseł Sławomir Zawiślak.

 

 

 

Zanim politycy uczynili ten symboliczny gest poparcia dla budowy Domu Rodzinnego, w którym zamieszkać mają dorośli niepełnosprawni wychowankowie "Krok za krokiem", Maria Król, szefowa stowarzyszenia oprowadziła gości po placu budowy i dokładnie zrelacjonowała im prace, które już wykonano. Dziękowała tym, którzy inicjatywę już wsparli, ale też bardzo dużo mówiła o ogromnych potrzebach i funduszach niezbędnych do tego, by cały projekt domu został szczęśliwie sfinalizowany.

 

 

Malowanie muralu na ścianie Rodzinnego Domu na ul. Kresowej w Zamościu

 

Podczas krótkiego spotkania padło sporo deklaracji. Politycy obiecywali, że dołożą starań, by pieniędzy na budowę ośrodka nie zabrakło.

 

Przy ul. Kresowej 24 w Zamościu trwa budowa Domu Rodzinnego dla dorosłych niepełnosprawnych wychowanków Stowarzyszenia "Krok za krokiem"

Przypomnijmy,że Rodzinny Dom to inicjatywa Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem", które już blisko trzy dekady, dokładnie od 28 lat służy pomocą niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży. Jego podopieczni znajdują wsparcie w jedenastu placówkach funkcjonujących obecnie w Zamościu, Biłgoraju i Białobrzegach.

W grudniu zeszłego roku "Krok za krokiem" rozpoczęło dużą, kosztowną inwestycję, budowę "Rodzinnego Domu", na którego oddanie czeka 70 bardzo głęboko niepełnosprawnych mieszkańców Zamościa i regionu. 

Wstępne prace budowlane rozpoczęto w grudniu 2018. Prezydent Zamościa przekazał stowarzyszeniu działkę, a 3 mln złotych uzyskano ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zawisza Ciemny 19.05.2019 08:58
No to teraz wiadomo, kto bazgroli po elewacjach

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: OloTreść komentarza: No już całkiem kogoś poyebało. Wszystko dajmy Ukraińcom za darmo, ciekawe czy oni też by tak zrobili? Utrzymujmy ich, dawajmy wszystko za darmo a Polak niech na to zapierdala.Data dodania komentarza: 03.07.2022, 09:12Źródło komentarza: Zamość: Bilety w zoo drożeją od 1 lipca [CENNIK]Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Skat takie wyliczenia porównałem je z wyliczanka kiedy rządziła koicja PO i PsL wyszło mi że kosztu obsługi władzy były wyższe od przychodów jakie deklarował w/w rząd skat taka troska i skąd te wyliczanki pNstwo wzięli skoro jeszcze niema danych GUSData dodania komentarza: 03.07.2022, 08:00Źródło komentarza: Każdy z nas musiał dorzucić do wydatków publicznych pond 30 tysięcyAutor komentarza: Zawisza CiemnyTreść komentarza: Siedziało się na trzepaku i się KLEŁO aż przyszedł Donatan i zrobił gwiazdęData dodania komentarza: 03.07.2022, 07:08Źródło komentarza: Skierbieszów: Cleo gwiazdą Jarmarku św. KilianaAutor komentarza: ElaTreść komentarza: Poprostu dobrych nauczycieli nie ma odeszli, zostali tylko mierni bo oni biorą wszystko co się da żeby zarobić kasę i takie są później efekty nauczania.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:42Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaci
Reklama