Osiągnięcie zamojskich licealistów to ogromny sukces. Było nim już zakwalifikowanie się do finału matematycznego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Brali w nim udział tyko najlepsi z najlepszych młodych matematyków, takich, których zainteresowania i umiejętności wykraczają poza standardowe wymagania szkolne z matematyki.
W tegorocznej, 20. edycji wzięło udział ponad 3000 osób. W finale znalazło się jedynie 200, spośród których wyłoniono 18 laureatów. Paweł Lewkowicz zajął 6. miejsce, a Emil Łasocha był 14. Obaj uczniowie mają zagwarantowany wstęp poza rekrutacją na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, a także maksymalną liczbę punktów z matematyki na dowolny kierunek na warszawskiej uczelni, ale również Politechnice Gdańskiej. Ich nauczycielka Maria Bubiłek znalazła się zaś w elitarnym gronie trójki nagrodzonych matematyków, którzy w finale mieli więcej niż jednego laureata.
Obaj uczniowie I LO w Zamościu mają na koncie znacznie więcej matematycznych sukcesów. W tym roku, o czym pisaliśmy niedawno, zdobyli tytuły laureatów Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH. Zostali również nagrodzeni w konkursie organizowanym przez zamojską Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu. Paweł, wspólnie z kolegami z klasy znalazł się również w czołówce Międzynarodowego Konkursu Matematycznym Nabój. Z kolei Emil Łasocha zajął pierwsze miejsce w Konkursie Matematycznym im. S. Chróścikowskiego zorganizowanym przez Instytut Matematyki i Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze