Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 22 lipca 2026 00:23
Przeczytaj!
Reklama baner reklamowy
Reklama

Zamość: Koniec sporu zbiorowego w MZK. Związki podpisały porozumienie z zarządem

Dziś (8 kwietnia) po wielogodzinnych rozmowach, jakie podjęły związki zawodowe z władzami spółki zakończył się spór zbiorowy w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Zamościu.
Zamość: Koniec sporu zbiorowego w MZK. Związki podpisały porozumienie z zarządem

Informację o zakończeniu rokowań przekazał nam prezes MZK Krzysztof Szmit. Zgodnie z wynegocjowanym porozumieniem, od 1 kwietnia br. pracownicy otrzymają 100 zł netto podwyżki, a od 1 stycznia 2020 - 100 zł brutto.

W ten sposób zakończono spór zbiorowy, trwający oficjalnie od września 2018 roku. W wielogodzinnych negocjacjach wzięły udział związki zawodowe: NSZZ ''Solidarność'', związek zawodowy pracowników MZK i nowo-utworzony związek ''Solidarność '80''. 

W rozmowach, oprócz władz spółki i związków zawodowych wzięli udział: przewodniczący rady miasta Zamość Piotr Błażewicz i Marek Walewander, prezes NZSS Solidarność Regionu Środkowowschodniego – Oddział w Zamościu. 

- Nie jestem zadowolony z wysokości podwyżek, ale ważne, że wreszcie udało się podpisać porozumienie i nie dojdzie do strajku. Oczywiście, ciągle jest ryzyko i pozostajemy w ''pogotowiu'', obserwując sytuację w spółce - stwierdził Andrzej Efner, przewodniczący zakładowego NSZZ  ''Solidarność''. 

Zaznaczył, że atmosfera negocjacji była trudna, dodatkowo jego wątpliwości budzi przystąpienie do negocjacji całkiem nowego związku, który nie był wcześniej uczestnikiem sporu zbiorowego. Andrzej Efner podkreśla, że najważniejsze jest to, by sytuacja w spółce powróciła do normy:  

- Najważniejsze, by sytuacja powróciła do normy i atmosfera pracy wreszcie stała się normalna - dodaje Efner. 

 

Poprzedni strajk odbył się 9 października ubr., kiedy to kierowcy poszli na masowe zwolnienia lekarskie. Przez kilka godzin nie kursowały wtedy autobusy kilku linii, w głównej linii 3 zamojskiego MZK, obsługującej centrum miasta. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TwuSSk Treść komentarza: Skończyła się farsa lecimy na MARSA kosmiczne jaja 101 bajerów dla frajerów, czekamy na RUDY 102 budujemy bajkonura Data dodania komentarza: 16.07.2026, 08:47 Źródło komentarza: Hrubieszów: Rekordowe mandaty i 31 punktów karnych! Trzech kierowców straciło prawo jazdy Autor komentarza: Z Treść komentarza: Masz, Poeto, rację. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 14:40 Źródło komentarza: Niewybuchy w powiecie zamojskim. Amunicję wykopano na posesji, pocisk znaleziono przy ulicy Autor komentarza: daj dolara daj daj daj Treść komentarza: Ale na wschodzie kraju twierdzą ,że NIE MA ZMIANY KLIMATU !!!! To jak trwoga to do Pana Boga. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 10:29 Źródło komentarza: Gmina Zamość: Rolniku, zgłoś szkody po upałach Autor komentarza: asd Treść komentarza: I takich jest wielu. I spotkania takich codziennie się obawiam. A nie tylko Ukraińców i Ukraińców... Data dodania komentarza: 15.07.2026, 10:16 Źródło komentarza: Pijany, bez prawka, pasów i badań technicznych auta, do tego za szybko jechał przez Justynówkę Autor komentarza: Kondolencje Treść komentarza: Komuny rządu to nieinteresuje teraz wszyscy do więzienia Data dodania komentarza: 15.07.2026, 09:08 Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: Radni o suszy. Apelują o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i pomoc dla rolników Autor komentarza: WON Treść komentarza: A będzie znak " Pieszy z palcem w Nosie " ? Proponuję żeby ten znak był wielkości człowieka , od samej ziemi , przy przejściu !!! Przedstawiający pieszego o wyglądzie ministra Gilojada ??? Wincej , albo jeszcze Wincej znaków przy drogach bo stanowczo jest ich za mało tak jak reklam , kierowca się nudzi jazdą bo nie ma co oglądać PO za drogą !!! A swoją droga , ciekawe który to leming zarobi na produkcji i sprzedaży tych znaków ?! Data dodania komentarza: 15.07.2026, 09:07 Źródło komentarza: Patrzysz w telefon na przejściu? Wkrótce może tam stanąć nowy znak
Reklama
Reklama
Reklama