Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 sierpnia 2022 13:49
Reklama

Zamość: Liszaje szpecą mury obronne

Forteczne mury tuż przy Starej Bramy Lubelskiej zakwitły w różnych odcieniach żółci i zieleni. Widać tam także plamy i liszaje w kolorze brunatnym, brązowym, szarym i czarnym (zmieniają one barwy w zależności od tego, w jaki sposób pada na nie światło). Ludzie przyglądają im się z niepokojem i dezaprobatą. Bo te kolorowe plamy trudno uznać za pierwszą oznakę wiosny.
Zamość: Liszaje szpecą mury obronne

Stara Brama Lubelska została postawiona pod koniec XVI w. i stanowi jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych Zamościa. Obiekt jest malowniczy, imponujący. Razem z sąsiednimi murami robi na turystach duże wrażenie. Nie zapomniano o nim. W latach 2007-2009 Stara Brama Lubelska oraz przylegające do niej mury były odnawiane. Prace w sumie prowadzono wówczas w pięciu zamojskich zespołach fortecznych. Był to m.in. bastion VII, Brama Lubelska Nowa i Stara, Brama Szczebrzeska oraz kazamaty Bastionu I. Zamojski magistrat przeznaczył na te renowacje 8 mln 550 tys. euro (pieniądze pochodziły głównie z Funduszu Norweskiego).

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
oliwer 20.03.2019 15:39
czy zamość to skansen i miasto dziada i baby ???

pekazeciarz 19.03.2019 20:08
Wiem kto to nadzorował . Kasprzak był kierownikiem w Arcusie ,dobrze wiedział że to lipa .Jak można stosować klinkier na stare mury gdzie wilgoć i grzyb jest .Tak masa kasy poszła na zmarnowanie i za co tu płacić takim bałwanom dużą kasę

monika homicka 20.03.2019 07:22
Taki fajans odwala Budmat ,pozory są a efekt to klapa .Ten oszust jest od dawna znany z wielu wałków .Jest bez karny jak ma się dużo kasy to można wałki robić .

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JaTreść komentarza: DokładnieData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:37Źródło komentarza: Hrubieszów: Remontują strategiczny oddział szpitala powiatowegoAutor komentarza: PO to dnoTreść komentarza: "karać kierowców." - łżecie towarzyszeData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:31Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Jeszcze więcej punktów karnychAutor komentarza: hurtTreść komentarza: podobno poradnia dziecięca też już się kończyData dodania komentarza: 18.08.2022, 12:23Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: HrubieszowianinTreść komentarza: Jak dzwonisz na SOR że potrzebujesz pomocy to mówią że karetki nie ma proszę przyjechać a tu takie pieniążki sa wypłacane.Data dodania komentarza: 18.08.2022, 08:55Źródło komentarza: Hrubieszów: Co najmniej 20 tys. zł nagrody jubileuszowej dla dyrektora szpitalaAutor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Sytuacja finansowa miasta jest nieciekawa nie wiem skat taki pesymist przecierz miasto wyludnia się a w mieście dochodowego przemysłu brakData dodania komentarza: 18.08.2022, 07:47Źródło komentarza: Hrubieszów: Będą kolejne obligacjeAutor komentarza: JaTreść komentarza: Ja palę gazem i tylko tym !!! , Chyba mam dostać 500 dopłaty do gazu a w sumie to gazownia a nie ja gotówkę otrzyma i co będę siedział w domu w futrze z jutro i czapką uszatka.A sąsiad biznesmen ma kominek i łapy wyciągnie po kasę 😀a tak nazeka???Data dodania komentarza: 18.08.2022, 07:15Źródło komentarza: 3 tysiące złotych na węgiel. Już można składać wnioski [WZÓR]
Reklama
Reklama