Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 7 marca 2026 13:07
Przeczytaj!
Reklama Baner reklamowy firmy WODBET
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Biłgoraj: Oszuści w rękach policji. Wyłudzali pieniądze "na wnuczka" i "na policjanta"

Takie sytuacje zdarzają się niezbyt często, bo z reguły sprawcy są w stanie skutecznie się ukryć, ale się zdarzają. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy brali udział w serii oszustw metodą "na wnuczka". Mieszkańcom Biłgoraja grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Biłgoraj: Oszuści w rękach policji. Wyłudzali pieniądze "na wnuczka" i "na policjanta"

Autor: Fot. policja.pl

Oszuści ostatnio zrobili się wyjątkowo aktywni. O kolejnych udanych bądź nieudanych próbach wyłudzenia pieniędzy pisaliśmy na naszym portalu kilkakrotnie, m.in. TUTAJTUTAJ i TUTAJ. Do takich sytuacji dochodziło w wielu miejscowościach, m.in. w Biłgoraju.

Tak też było w piątek, gdy kolejnych kilkoro mieszkańców miasta odebrało telefony od osób podających się za członków rodzin lub policjantów. Rozmówcy za każdym razem zmierzali do tego, by "dobrać się" do pieniędzy swoich ofiar.

Na szczęście ostatecznie nikogo nie okradli. A czujni biłgorajanie natychmiast alarmowali policję. Dzięki temu zorganizowano zasadzkę na sprawców, którzy od jednej z osób mieli odebrać gotówkę.

Jak to wyglądało?

– Teren miasta był patrolowany zarówno przez policjantów w mundurach jak i policjantów operacyjnych. Wspólne działania doprowadziły do zatrzymania dwóch mieszkańców Biłgoraja. Jak wstępnie ustalili policjanci dwaj mężczyźni w wieku 33 i 34 lat mieli pełnić rolę tzw. odbieraczy pieniędzy, czyli zgłaszać się po pieniądze do osób, które dałyby się podejść oszustom. Mężczyźni zostali zatrzymani w toku podjętych czynności na terenie Biłgoraja. Zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a następnie usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności – podsumowuje Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KiwiTreść komentarza: Jesteś głupiData dodania komentarza: 6.03.2026, 22:11Źródło komentarza: Premier z Chełma? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: BrawoTreść komentarza: Zaślepiona KOMUNA zaciekle atakuje atakuje zatankujcie za 5.19 TfuSSka obietnice 100 bajerów dla Lemingów i frajerów.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 19:16Źródło komentarza: Z czego rezygnują emeryci, żeby dociągnąć do pierwszego?Autor komentarza: RiotTreść komentarza: Różę Pamiętamy!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 18:12Źródło komentarza: IPN ostrzega przed "neokomunizmem" w Zamościu. Padły mocne słowa o "działaniu na rzecz Kremla"Autor komentarza: zapamietajTreść komentarza: Szanowni internauci do koryta to się pchaja i mocno trzymaja PSL owcyData dodania komentarza: 6.03.2026, 15:52Źródło komentarza: Premier z Chełma? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: TOLEKTreść komentarza: Polaku mały włącz myślenie myślenie nie boli każdy może pisać gdzie mu się podobaData dodania komentarza: 6.03.2026, 15:43Źródło komentarza: Hetman Zamość rozbił bank, a kibice postawili na Padwę. Za nami pierwszy Bal Mistrzów Sportu Zamojszczyzny [ZDJĘCIA]Autor komentarza: Miejscowy,Treść komentarza: Wlasnie naPISales o sobie dziadu kalwaryjski . Jestes pachołkiem PiSlamu. Widocznie zrozumiałeś !Data dodania komentarza: 6.03.2026, 13:46Źródło komentarza: Zamość: Konferencja poświęcona Róży Luksemburg w 155. rocznicę jej urodzin [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama