Grupę "Adopcje-Zamość" tworzy 6 kobiet, które połączyła miłość do zwierząt. Strona facebookowa, za pośrednictwem której można skontaktować się z grupą, powstała we wrześniu 2016 roku. W ciągu 2 lat działalności pomogła setkom zwierzaków znaleźć szczęśliwy dom, także poza granicami regionu. Obecnie pod ich opieką jest 16 psów i 10 kotów. Członkowie grupy promują swoją działalność hasłem: "Nie kupuj – adoptuj!", zachęcając do odpowiedzialności i adopcji bezdomnych zwierząt.
– Naszym celem jest poprawa życia zwierząt na terenie miasta Zamość i okolic, uświadamianie społeczeństwa o odpowiedzialności za swoich pupili i o konieczności kastracji zwierząt. Naszym marzeniem jest, by nasze miasto dołączyło do projektu bezpłatnych kastracji zwierząt. To koszt 150 zł i zapobiega bezdomności, a wiemy ile kosztuje Zamość utrzymanie schroniska dla zwierząt – podkreśla Aleksandra Adamowicz z grupy "Adopcje-Zamość".

![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)
![Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA] Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-belzec-powiatowy-przeglad-piesni-pasyjnej-2026-zdjecia-1773661228-4.jpg)









![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze