W ostatnią niedzielę na Mariusza Zająca zagłosowało 941 wyborców, co dało urzędującemu burmistrzowi 34,83 procent poparcia. Jego największy rywal Andrzej Podgórski otrzymał 11 głosów mniej i poparcie na poziomie 34,42 procent.
Wiadomo już natomiast, kto zasiadać będzie w nowej radzie miejskiej Tyszowiec. To Agnieszka Jaremczuk, Marcin Kułaj, Jerzy Gąsior, Sławomir Działa, Radosław Machlarz i Marcin Kawałko (KWW PiS).
Kolejnych 5 mandatów przypadło kandydatom KWW Mariusza Zająca. Radnymi zostali: Alicja Lis, Małgorzata Stepuch, Andrzej Szachnowski, Michał Kaziuk i Mirosław Wronka.
W nowej radzie znajdą się też Antoni Czarnecki i Piotr Marszalec z KWW Andrzeja Podgórskiego, Paweł Kościołko z KW Polskie Stronnictwo Ludowe i Jan Jurkiewicz, który startował z własnego komitetu.

![Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA] Zamość: Posiedzenie Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-zamosc-posiedzenie-zarzadu-zwiazku-kombatantow-rp-i-bylych-wiezniow-politycznych-zdjecia-1764851715-11.jpg)
![W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA] W Zamościu na święta jak w Disneylandzie [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-w-zamosciu-na-swieta-jak-w-disneylandzie-zdjecia-1764847581-4.jpg)
![Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA] Warsztaty makramy w Jezierni [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/04/sm-4x3-warsztaty-makramy-w-jezierni-zdjecia-1764837659-26.jpg)



















Napisz komentarz
Komentarze