Nowy pojazd zaprezentował prezes MZK Krzysztof Szmit oraz prezydent Zamościa Andrzej Wnuk. Solaris Urbino 12 jest ekologiczny, niskopodłogowy i przyjazdy dla matek z dziećmi i osób niepełnosprawnych. Posiada także system zliczania potoku pasażerskiego, klimatyzację, system monitoringu a także wejścia usb do ładowania urządzeń.
Zaprezentowany autobus już dziś wyjechał na obsługę linii miejskich, a kolejne 9 będą dostarczane do miasta sukcesywnie.
Do Zamościa przyjechał także czerwony Solaris Urbino 8,9 electric - w pełny elektryczny autobus miejski, którym przewożeni będą zawodnicy mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów.
- Dzięki życzliwości dyrekcji MZK Stalowa Wola możemy przetestować autobus elektryczny, który będzie przewoził zawodników mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. Sprawdzimy jak sprawuje się w naszych warunkach, co będzie wskazówką do dalszych planów rozwojowych firmy - zaznacza Szmit.

![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)
![Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA] Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-belzec-powiatowy-przeglad-piesni-pasyjnej-2026-zdjecia-1773661228-4.jpg)










![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze