O zdarzeniu pisaliśmy już wczoraj, niedługo po tym, jak do niego doszło TUTAJ. Dzisiaj zamojska policja podała nowe informacje na temat wypadku. Różnią się one nieco od przekazanych w środę po południu.
Ustalenia policjantów wskazują na to, że winę za stłuczkę dwóch osobowych aut i busa ponosi kierowca dostawczego volkswagena, 57-letni mieszkaniec powiat częstochowskiego.
Mężczyzna jechał zbyt szybko, z prędkością niedostosowaną do panujących warunków ruchu i uderzył w jadącego przed nim osobowego volkswagena. – Kierująca nim 27-letnia mieszkanka gminy Szczebrzeszyn w tym czasie zatrzymała się oczekując na możliwość bezpiecznego skrętu w lewo. Siła uderzenia zepchnęła jej pojazd na przeciwległy pas ruchu, którym w tym czasie jechał kierujący mercedesem 67-letni mieszkaniec Biłgoraja. Wtedy doszło do czołowego zderzenia pojazdów – informuje dzisiaj Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.
Wszyscy kierujący autami biorącymi udział w wypadku zostali przewiezieni do szpitala. Wszyscy byli trzeźwi.
Każde z aut było tak zniszczone, że nie nadawało się do dalszej jazdy. Dlatego kierowcom za pokwitowaniem zatrzymano dowody rejestracyjne. – Ponadto 57-letniemu kierującemu volkswagenem za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci za pokwitowaniem zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami – dodaje policjantka.
W czasie, gdy na miejscu zdarzenia pracowały służby, droga była nieprzejezdna, zorganizowano objazdy. Ruch w Wielącza został przywrócony około godziny 17.


![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze