Pow. zamojski: Krajobraz po ulewie. Zalane posesje i budynki mieszkalne

  • 13.06.2022, 14:00
  • lew
Pow. zamojski: Krajobraz po ulewie. Zalane posesje i budynki mieszkalne… Fot. OSP Łabunie W Ruszowie woda zalała pola uprawne i trzy posesje.
Sitno, Czołki, Ruszów i Dominikanówka – to miejscowości, które najbardziej ucierpiały po sobotnich ulewach. Strażacy mieli pełne ręce roboty.

Ulewa nad powiatem zamojskim przeszła 11 czerwca rano. Najbardziej ucierpiała gm. Sitno, gdzie strażacy interweniowali 13 razy, w tym w samym Sitnie aż 12 razy, a jedna interwencja dotyczyła miejscowości Czołki.

Zgłoszenia dotyczyły m.in. zalanych posesji i budynków mieszkalnych – informuje bryg. Andrzej Szozda, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu.

Po gwałtownych opadach deszczu spływająca woda zagrażała posesjom w w Ruszowie (gm. Łabunie). – Z uwagi na ukształtowanie terenu, doszło do napływu wód opadowych – relacjonuje rzecznik zamojskich strażaków. 

Po gwałtownych opadach deszczu woda przelała się z rowów melioracyjnych, pokonała drogę gminną, zalewając pola uprawne oraz trzy posesje.

W działaniach wzięło udział 6 zastępów strażaków, w tym ochotnicy m.in. z Ruszowa, Łabuń, Wólki łabuńskiej i Bródka. Działania strażaków rozpoczęły się o godz. 8.06 i trwały aż do godz. 20.

To nie koniec, bo w Dominikanówce (gm. Krasnobród) strażacy usuwali z drogi dużą ilość naniesionego z pól namułu.

lew

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Biskup Z
Biskup Z 13.06.2022, 19:59
Kara Boża, cos tam nie tak ?
Kara
Kara 14.06.2022, 13:33
Tak jak z Gala Dwa Teatry.

Pozostałe