Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 16:01
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Niedzieliska: Interwencja była prawidłowa, mimo że desperat nie żyje

Wobec grożącego samobójstwem 43-latka mundurowi użyli paralizatora. Desperat osunął się na podłogę, ale wcześniej zdołał ugodzić się nożem w szyję. Zmarł na oczach policji i rodziny. Śledczy uznali, że funkcjonariusze prawidłowo przeprowadzili interwencję, użycie przez nich paralizatora było zasadne, a samo urządzenie było sprawne. 25 maja śledztwo zostało umorzone.
Niedzieliska: Interwencja była prawidłowa, mimo że desperat nie żyje
Przedmiotem śledztwa był przebieg policyjnej interwencji, w tym zasadność wykorzystania paralizatora.

O tej sprawie pisaliśmy już wcześniej na łamach „Kroniki Tygodnia”. Przypomnijmy, że zgłoszenie dotyczące 43-latka, który w Niedzieliskach (gm. Szczebrzeszyn) groził popełnieniem samobójstwa, policjanci otrzymali 12 grudnia ub. roku z Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na miejsce pojechał patrol ze Szczebrzeszyna, a następnie skierowano tam kolejnych funkcjonariuszy, w tym policyjny zespół negocjatorów z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Nikt nie namawiał

Desperat miał w ręku nóż i groził odebraniem sobie życia. – Pomimo podejmowanych prób mężczyzna nie podjął negocjacji i nie chciał odłożyć noża – informowała nas st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowy zamojskiej policji. – Był bardzo agresywny.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Khirba 31.05.2022 17:23
A czy policyjne scerwa kiedykolwiek się przyznały że kogoś zabiły? Nigdy zawsze są niewinni szmaciarze bez honoru zawsze zamiatają sprawy pod dywan i są bezkarni dlatego Chwdp

ReklamaBaner reklamowy - orange
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZTreść komentarza: Nie dość, że sama strzela, to jeszcze sama się załadowuje. Albo bawili się chcąc sprawdzić, o co chodzi, albo ten który "zabezpieczał" materiał dowodowy, nie nie zgadł, że trzeba ją rozładować (o ile to broń samopowtarzalna) .Data dodania komentarza: 31.01.2026, 21:07Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: PytamTreść komentarza: To jak sama strzela czy coData dodania komentarza: 31.01.2026, 16:01Źródło komentarza: Najpierw postrzeliła dziecko, potem wystrzeliła na komendzieAutor komentarza: Z Lublina .Treść komentarza: Ostatnio w Niemcach byłem !Data dodania komentarza: 31.01.2026, 13:39Źródło komentarza: S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]Autor komentarza: mecenasTreść komentarza: Tylko tyle i jak głupio!co tu ma piernik do wiatraka? Uciekł na Węgry i słusznie !Dzisiaj w tym wymiarze ni esprawiedliwości siedziałby wiele miesiecy w areszcie bez wyroku i nawet aktu orkarzenai!Data dodania komentarza: 31.01.2026, 11:06Źródło komentarza: Stop bandytom drogowym. Nowe przepisy mają ich wyeliminować z ruchuAutor komentarza: pianaTreść komentarza: Boże, spuść nogę i kopnij w d..ę kolejno tych pieniaczy ,którzy mówią nie wiadomo w jakim języku.Data dodania komentarza: 31.01.2026, 10:25Źródło komentarza: Lubelska Policja w 2025 roku: 1. miejsce w kraju w wykrywalności bójek i kradzieży samochodówAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: ZOMO HAhaData dodania komentarza: 31.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rondziarze skutecznie polują na swoje ofiary i wyłudzają kasę
Reklama
Reklama
Reklama