Co ze szpitalem psychiatrycznym? Radecznica broni się

  • 26.10.2021, 07:07
  • Leszek Wójtowicz
Co ze szpitalem psychiatrycznym? Radecznica broni się W obronie placówki w Radecznicy zebrano ponad 4 tys. podpisów.
Nie zgadzają się na cięcie etatów, pogorszenie warunków pracy i płacy, a także pozostawienie pacjentów bez dostępu do opieki zdrowotnej. Propozycję przejęcia placówki przez zadłużony szpital w lubelskich Abramowicach uznają za niesprawiedliwość społeczną. W obronie placówki w Radecznicy zebrano ponad 4 tys. podpisów.

Przedstawiciele trzech związków zawodowych działających w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Radecznicy – w imieniu pracowników i w interesie pacjentów – wystąpili z pismem (z jednoczesną propozycją spotkania i dyskusji) do marszałka województwa lubelskiego i radnych Sejmiku Województwa Lubelskiego. – Pismo z zapytaniami przesłaliśmy również do każdego z członków powołanego przez marszałka zespołu ekspertów ds. oceny zasadności koncepcji konsolidacji szpitali – informują.

Czytaj także: Radecznica nie chce się łączyć z Abramowicami

Dobro pacjenta

Uważają, że konsolidacja – zamiast korzyści – w ich przypadku może przynieść skutek odwrotny. Przypominają, że w ub. roku odnotowano 1200 przyjęć na oddziały szpitalne (chodzi o pacjentów z powiatów biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego, a z powodu braku miejsc w innych szpitalach dowożeni są także mieszkańcy powiatów janowskiego, krasnostawskiego i chełmskiego), a w tym roku przekroczono już 1 tys. przyjęć. Zdecydowana większość pacjentów została przyjęta do szpitala w trybie nagłym, pilnym lub na mocy postanowienia sądu.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Pacjent
Pacjent 01.11.2021, 12:12
Kobiety Panie Salowe zawody nie medyczne wykonują bezprawnie łamiąc prawa Pacjenta do godności i intymności mycie chorych psychicznie Mężczyzn w Łazience też wydają bieliznę majtki nagim Pacjentom Mężczyznom podczas mycia grupowego też dopuszczają się do wiązania podczas którego zdejmują majtki mężczyznom i zakładają pampersy Pacjentom Mężczyznom to jest krepujace bo przy Kobietach to jest wstydliwe i bolesne. Jest tak ponieważ na oddziale 2 męskim i 3 Męskim pracują też Kobiety Salowe.
Pracownik
Pracownik 01.11.2021, 17:52
I na ZOL u też pracują Salowe na oddziałach Męskich i tam już nikt się nie poskarży.
Lech sprawka
Lech sprawka 26.10.2021, 19:33
Wiadomo do czego doprowadzi przyłączenie. Do likwidacji szpitala, do likwidacji miejsc pracy. Dalej głosujecie tepaki na pis i po, a na pewno będzie lepiej. Tępe polaczki

Pozostałe