Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 lipca 2026 00:58
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Pechowy trening

Zamość: Wypadek 13-latka na rowerowym torze przeszkód. Śmigłowiec zabrał go do szpitala

13-latek trenował na rowerowym torze przeszkód na prywatnej posesji w Zamościu. Niestety doszło do wypadku. Chłopak nieprawidłowo wybił się ze skarpy, w wyniku czego spadł na tylne koło, doznając urazu. Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowała go do szpitala.
Teren, gdzie doszło do wypadku jest nieogrodzony i zwyczajowo wykorzystywany przez miłośników wyczynowej jazdy na rowerze lub hulajnodze.
Teren, gdzie doszło do wypadku jest nieogrodzony i zwyczajowo wykorzystywany przez miłośników wyczynowej jazdy na rowerze lub hulajnodze.

Autor: KMP Zamość

Zamojska Policja została powiadomiona o zdarzeniu z udziałem 13-letniego rowerzysty w czwartek, 2 kwietnia po godzinie 18. 

 – Do wypadku doszło na rowerowym torze przeszkód, na prywatnej posesji w Zamościu. Chłopiec zjeżdżając ze skarpy prawdopodobnie nieprawidłowo wybił się, zahaczając kołem o skarpę. Po tym stracił kontrolę nad rowerem i spadł na tylne koło, doznając urazu – informuje podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

13-latek potrzebował pomocy medycznej. Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala.

CZYTAJ TEŻ: Pijany Zamościanin z ziołem w kieszeni i strzykawkami z mefedronem mknął hulajnogą. Stanie przez sądem

Policja ustala szczegółowe okoliczności wypadku i apeluje do miłośników wyczynowej jazdy na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolkach, aby dbali o swoje bezpieczeństwo i unikali samodzielnie tworzonych torów przeszkód, które nie są odpowiednio przystosowane i nie spełniają norm bezpieczeństwa. Tam ryzyko wypadku jest znacznie większe.

– Teren, gdzie doszło do wypadku jest nieogrodzony i zwyczajowo wykorzystywany przez miłośników wyczynowej jazdy na rowerze lub hulajnodze – dodaje rzeczniczka KMP Zamość. 

Policjantka przypomina, że uprawiając tego typu rekreację, należy korzystać z wyznaczonych, odpowiednio zaprojektowanych i przygotowanych torów rowerowych, które utrzymywane są zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. 

– Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i pamiętajmy, że bardziej zaawansowane elementy skateparków, takie jak skarpy, hopki czy przeszkody techniczne wymagają odpowiedniego przygotowania i doświadczenia. Przypominamy także o konieczności korzystania z właściwego wyposażenia ochronnego – kasku, ochraniaczy oraz odpowiedniego stroju – przypomina podkomisarz Krukowska-Bubiło.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TwuSSk Treść komentarza: Skończyła się farsa lecimy na MARSA kosmiczne jaja 101 bajerów dla frajerów, czekamy na RUDY 102 budujemy bajkonura Data dodania komentarza: 16.07.2026, 08:47 Źródło komentarza: Hrubieszów: Rekordowe mandaty i 31 punktów karnych! Trzech kierowców straciło prawo jazdy Autor komentarza: Z Treść komentarza: Masz, Poeto, rację. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 14:40 Źródło komentarza: Niewybuchy w powiecie zamojskim. Amunicję wykopano na posesji, pocisk znaleziono przy ulicy Autor komentarza: daj dolara daj daj daj Treść komentarza: Ale na wschodzie kraju twierdzą ,że NIE MA ZMIANY KLIMATU !!!! To jak trwoga to do Pana Boga. Data dodania komentarza: 15.07.2026, 10:29 Źródło komentarza: Gmina Zamość: Rolniku, zgłoś szkody po upałach Autor komentarza: asd Treść komentarza: I takich jest wielu. I spotkania takich codziennie się obawiam. A nie tylko Ukraińców i Ukraińców... Data dodania komentarza: 15.07.2026, 10:16 Źródło komentarza: Pijany, bez prawka, pasów i badań technicznych auta, do tego za szybko jechał przez Justynówkę Autor komentarza: Kondolencje Treść komentarza: Komuny rządu to nieinteresuje teraz wszyscy do więzienia Data dodania komentarza: 15.07.2026, 09:08 Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: Radni o suszy. Apelują o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej i pomoc dla rolników Autor komentarza: WON Treść komentarza: A będzie znak " Pieszy z palcem w Nosie " ? Proponuję żeby ten znak był wielkości człowieka , od samej ziemi , przy przejściu !!! Przedstawiający pieszego o wyglądzie ministra Gilojada ??? Wincej , albo jeszcze Wincej znaków przy drogach bo stanowczo jest ich za mało tak jak reklam , kierowca się nudzi jazdą bo nie ma co oglądać PO za drogą !!! A swoją droga , ciekawe który to leming zarobi na produkcji i sprzedaży tych znaków ?! Data dodania komentarza: 15.07.2026, 09:07 Źródło komentarza: Patrzysz w telefon na przejściu? Wkrótce może tam stanąć nowy znak
Reklama
Reklama
Reklama