Biłgoraj: Zmarł Bolesław Szymanik, wieloletni prezes Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny

  • 26.11.2020, 09:12
  • ak
Biłgoraj: Zmarł Bolesław Szymanik, wieloletni prezes Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny Fot. Archiwum rodzinne
W wieku 83 lat zmarł w sobotę (21 listopada) w Biłgoraju Bolesław Szymanik. To wieloletni prezes Stowarzyszenia Dzieci Zamojszczyzny.

Bolesław Szymanik był również wiceprezesem Towarzystwa Opieki nad Majdankiem, członkiem Rady Muzeum przy Państwowym Muzeum na Majdanku, kombatantem, ale również aktywnym działaczem społecznym, który przez lata angażował się w organizację wielu wydarzeń historycznych, zwłaszcza poświęconych pamięci ofiar II wojny światowej, m.in. rocznic likwidacji obozu w Zwierzyńcu.

– Prywatnie był kochającym tatą i dziadkiem – wspomina Maciej Mikulski, wnuk Bolesława Szymanika. Podkreśla, że jego dziadek pozostawił po sobie wiele bezcennych, osobistych wspomnień, które pozostaną na zawsze w pamięci jego najbliższych.

– Pozostawił także wielką naukę i świadectwo swojego życia oraz liczne artykuły, publikacje, wywiady. Przemawiając do młodzieży, zawsze na zakończenie życzył, aby nigdy nie spotkała ich tragedia wojny – dodaje Mikulski.

Pogrzeb Bolesława Szymanika został zaplanowany na czwartek, 26 listopada. Msza żałobna odprawiona zostanie o godz. 14.30 w kościele parafialnym Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Biłgoraju. Po nabożeństwie urna z prochami zmarłego zostanie odprowadzona na cmentarz przy ul. Lubelskiej.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe