Gm. Mircze: Dąbrowa bez sołtysa

  • 10.04.2019, 16:23 (aktualizacja 11.04.2019, 11:19)
  • par
Gm. Mircze: Dąbrowa bez sołtysa W Dąbrowie (gm. Mircze) mieszka tylko były sołtys razem z żoną.
Marian Kołtunicki nie jest już sołtysem Dąbrowy (gm. Mircze), najmniejszego sołectwa w Polsce. Nie kandydował w ostatnich wyborach. A innych kandydatów nie było.

W kwietniu zeszłego roku napisaliśmy w "Kronice Tygodnia" o Marianie Kołtunickim, wtedy jeszcze sołtysie Dąbrowy (gm. Mircze) – najmniejszego sołectwa w Polsce. Kołtunicki mieszka tam ze swoją żoną. W Dąbrowie zameldowane są jeszcze dwie córki państwa Kołtunickich. Ale starsza mieszka w Zamościu, a młodsza uczy się w jednej z zamojskich szkół. 

Przed dwudziestu laty w Dąbrowie było 13 domów. Wieś liczyła około 50 mieszkańców. Teraz jest pusto i wszystko zarasta chwastami.

 – Starsi mieszkańcy Dąbrowy poumierali, młodsi wyjechali – tłumaczył sołtys.

Cały artykuł przeczytasz w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sąsiednia Wieś
Sąsiednia Wieś 12.04.2019, 08:09
Piszecie, że Dąbrowa zarasta chwastami. Jest to kłamstwo takie same jak ostatnio pisaliście o tym, że można kupić w Dąbrowie działki za 1tys. Ludzie w tedy jechali z różnych stron Polski by tu kupić działkę, lecz wracali rozczarowani. U nas pole chodzi po kilkanaście dobrych tysięcy. A na Dąbrowie nic chwastami nie zarasta i nie ma takich działek. Każda ma właściciela, bądź dzierżawcę. Następnym razem zapraszamy w nasze strony, byście zobaczyli sami jak tu jest zanim napiszecie takie bzdury. O sołtysie tu jest prawda, ale już, że zarasta wieś chwastami to przesada.
rolnik
rolnik 11.04.2019, 11:14
Polityka scalania gruntów i wspierania wielkoobszarowych gospodarstw daje rezultaty. Kiedyś rolnik miał 4h i mógł sie utrzymać. Teraz to raczej głoduje. Siłą rzeczy młodzi wolą opuszczać takie gospodarstwa i przeprowadzać się do miast.

Pozostałe