Pierwsza stłuczka na nowym rondzie w Zamościu. Są poszkodowani

  • 8.06.2018, 12:45 (aktualizacja 08.06.2018 13:03)
  • ak
Pierwsza stłuczka na nowym rondzie w Zamościu. Są poszkodowani Fot. Czytelnik Kroniki Tygodnia
Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu aut na nowym rondzie u zbiegu ulic Wyszyńskiego, Zamoyskiego i Odrodzenia w Zamościu. Do zdarzenia doszło przed kilkunastoma minutami.

– Rzeczywiście doszło do takiego zdarzenia. Policjanci jeszcze pracują na tym skrzyżowaniu – mówi Kronice Tygodnia Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. 

Dodaje, że zderzyły się dwa osobowe auta i dwie osoby poszkodowane trafiły do szpitala.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że sprawca, który wymusił pierwszeństwo przejazdu uciekł z miejsca zdarzenia, zabierając zderzak i tablicę rejestracyjną, które po zderzeniu odpadły z jego auta. Podobno ktoś jednak za nim pojechał i pirat drogowy został namierzony przy ul. Peowiaków.

Przypomnijmy, że nowa organizacja ruchu, wprowadzająca duże zmiany dla zmotoryzowanych, obowiązuje na tym skrzyżowaniu (teraz z ruchem okrężnym) od ostatniej środy (6 czerwca). Dzisiejsze zdarzenie jest pierwszą stłuczką, do jakiej tutaj po uruchomieniu ronda doszło.

Jak trzeba jeździć po nowym rondzie? Pisaliśmy o tym w środę TUTAJ.

ak
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamościanin
Zamościanin 14.06.2018, 00:13

Przyjęta geometria ronda zawsze będzie stwarzać ryzyko kolizji. Pytanie dlaczego. Już odpowiadam . Na wlotach do ronda powinny być zastosowane małe promienie łuków tak aby pojazd wjeżdżający musiał zmienić kierunek ruchu co ma na celu znaczne zwolnienie pojazdu, a w razie kolizji z pojazdem znajdującym się na rondzie uniknąć zderzenia bocznego (najbardziej niekorzystnego dla uczestników kolizji) Brak takiego rozwiązania powoduje, że kierowcy wjeżdżający na rondo praktycznie jadą na wprost bez żadnych ograniczeń ruchowych. Reasumując przemianowanie skrzyżowania z wyspą na rondo bez zmiany geometrii wjazdów ul. Wyszyńskiego , która do tej pory była z pierwszeństwem stwarza realne zagrożenie dla użytkowników ruchu. Wprowadzenie oznakowania pionowego jak i poziomego tutaj nie pomoże, zwłaszcza że dużo kierowców jeździ na pamięć.
Stopa
Stopa 13.06.2018, 08:43
Proszę zrębic tunel albo wiadukt !!! Ja niemam pieniędzy na blacharza !!!
Adam
Adam 9.06.2018, 10:54
No cóż, połowa polski zna kierowców z Zamościa. To co robicie z kierunkowskazem na rondzie jak z prawego pasa krecicie na radzie w lewo itp. Masakra i żenada, ciekawe kiedy zalapiecie o co chodzi z tymi strzałkami na jezdni. Szerokości
Instruktor
Instruktor 8.06.2018, 13:29
Misiu czytelniku a skąd ma brać zdjęcia jak tam jest kamera
sako
sako 8.06.2018, 13:13
Tam powinni zblokować !!! Dobudiaaaaaaa
Czytelnik
Czytelnik 8.06.2018, 12:55
Ten czytelnik Kroniki to nie jest jednocześnie nudzący się w pracy, pracownik sądu? Bo to już kolejne zdjęcie z tego samego okna sądu w ostatnim czasie.

Pozostałe