Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 10:50
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Artykuły

Reklama
Beniaminek nr 4 – Ostoja Skierbieszów
Beniaminek nr 4 – Ostoja Skierbieszów
Zaczęli od dziewięciu zwycięstw z rzędu. Później przytrafiła się porażka w Bełżcu i kolejne cztery wygrane. Po piętnastu kolejkach Ostoja Skierbieszów miała 43 pkt., wyprzedzając Granicę Lubycza Królewska o 9 oczek i Orkan Bełżec o 10. Kwestią nie było więc, czy zespół Łukasza Kierepki awansuje, ale kiedy to się stanie. 02.08.2017 09:52    1
Upały utrzymają się do piątku. Możliwe gradowe burze
Upały utrzymają się do piątku. Możliwe gradowe burze
To dobra wiadomość dla tych, którzy lubią wysokie temperatury. Ale jeśli ktoś woli umiarkowane klimaty, raczej się nie ucieszy. Bo meteorolodzy przewidują, że upalnie w naszym regionie będzie co najmniej do piątku. 02.08.2017 08:53    2
Reklama
Jak powstała tama w Górecku Kościelnym? Za dotknięciem czarodziejskiej różdżki
Jak powstała tama w Górecku Kościelnym? Za dotknięciem czarodziejskiej różdżki
Parafianie z Górecka Kościelnego (gm. Józefów) na początku lat 60. ub. wieku wybudowali – w czynie społecznym i na własny koszt – dużą zaporę wodną. Bo marzyli o elektryczności i lepszym losie dla swoich dzieci. Alicja Gwiazdowska z Bożego Daru (gm. Sitno) samotnie walczyła o prąd aż w Rzeszowie. Okazuje się jednak, że "światło" elektryczne nadal nie wszystkim jest potrzebne... Tak wyglądała w naszym kraju walka o elektryfikację miast i wsi. 02.08.2017 08:15    4    9
Zamość: Wypadek na ul. Dzieci Zamojszczyzny. Sprinterem na przełaj
Zamość: Wypadek na ul. Dzieci Zamojszczyzny. Sprinterem na przełaj
Kierujący mercedesem sprinterem odbił się od ciężarówki, po czym przejechał przez pas zieleni i uderzył w jadącego w przeciwnym kierunku nissana. Podróżująca tym ostatnim autem 33-latka z powiatu krasnostawskiego wylądowała w szpitalu. 02.08.2017 07:18    1
Zamość: Z książką i ekologią
Zamość: Z książką i ekologią
27 lipca w filii Książnicy Zamojskiej na osiedlu Zamoyskiego mali mieszkańcy miasta zgłębiali wiedzę na temat ekologii i segregacji śmieci. Na zaproszenie przewodniczącej osiedla i radnej Marii Stręciwilk-Gościckiej bibliotekę odwiedzili pracownicy PGK. 02.08.2017 07:12
Zamość: W Parku Miejskim jest super!
Zamość: W Parku Miejskim jest super!
W Parku Miejskim jest super! Przepiękne są te wieczorne kwiatowe iluminacje na wodzie. Jeśli ktoś jeszcze nie widział, niech się wybierze – zachęca jedna z naszych Czytelniczek. 02.08.2017 06:00
Zamość: Mural Leśmiana na ścianie bloku przy ul. Peowiaków
Zamość: Mural Leśmiana na ścianie bloku przy ul. Peowiaków
Zamojskiej grupie graficiarzy udało się znaleźć miejsce na mural poświęcony Leśmianowi. Stforky kończą malować go na ścianie bloku przy ul. Peowiaków 38 (naprzeciw stacji benzynowej). 02.08.2017 06:00
Tomaszów Lubelski: 40-lecie ,,Sąsiadeczek'' (ZDJĘCIA)
Tomaszów Lubelski: 40-lecie ,,Sąsiadeczek'' (ZDJĘCIA)
Były gratulacje, upominki i życzenia kolejnych jubileuszu. Ludowy Zespół Śpiewaczy „Sąsiadeczki” z Łaszczówki w gminie Tomaszów Lubelski obchodził w niedzielę 30 lipca swoje 40-lecie. 01.08.2017 18:00
Zamość: Odkomarzanie miasta dzisiaj w nocy
Zamość: Odkomarzanie miasta dzisiaj w nocy
Jedna akcja już się odbyła, czas na kolejną. Dzisiaj nocą w Zamościu zostanie przeprowadzone odkomarzanie. Paść mają też meszki i kleszcze. Opryski są podobno niegroźne dla ludzi. 01.08.2017 17:00
WOT w Zamościu, czyli terytorialsi się szkolą
WOT w Zamościu, czyli terytorialsi się szkolą
W sobotę, 29 lipca, na szkolenie do Zamościa przyjechało 200 przyszłych żołnierzy. To terytorialsi – tak w żargonie wojskowym nazywają ich wojskowi dowódcy. 01.08.2017 16:00    2    1
Na remonty miejsc pamięci
Na remonty miejsc pamięci
Prace już się rozpoczęły albo rozpoczną się niebawem. Dzięki środkom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego samorządy mogą prowadzić prace remontowo-konserwatorskie na cmentarzach wojennych. Nie dla wszystkich wystarczyło jednak pieniędzy. 01.08.2017 15:00    1
Obsza: Międzyregionalna wyprawa rowerowa (ZDJĘCIA)
Obsza: Międzyregionalna wyprawa rowerowa (ZDJĘCIA)
Ponad 50 mieszkańców gminy Obsza wzięło udział w rajdzie międzyregionalnym rajdzie rowerowym. Pokonali 50 km malowniczymi trasami. 01.08.2017 13:30
Zamość: Chorągiew św. Floriana dla parafii. To dar od strażaków (ZDJĘCIA)
Zamość: Chorągiew św. Floriana dla parafii. To dar od strażaków (ZDJĘCIA)
Parafia Miłosierdzia Bożego w Zamościu ma własną chorągiew św. Floriana. Sztandar ufundowali zamojscy strażacy, a ich kapelan go uroczyście poświęcił. 01.08.2017 12:30
Gm. Werbkowice: Wypadek w Alojzowie. Trzy osoby w szpitalu
Gm. Werbkowice: Wypadek w Alojzowie. Trzy osoby w szpitalu
Do wypadku doszło dzisiaj rano w Alojzowie (gm. Werbkowice). Kierowca forda prawdopodobnie zasnął za kierownicą i jego samochód zderzył się z jadącym z przeciwka audi. Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitala. 01.08.2017 11:03    1
Biłgoraj: Armia Ludowa się nie uchowa
Biłgoraj: Armia Ludowa się nie uchowa
Z mapy Biłgoraja znikają ulice I Armii Wojska Polskiego oraz Gronczewskiego "Przepiórki". Niedługo ich los podzieli ul. Armii Ludowej. Podobnie dzieje się w innych miejscach powiatu biłgorajskiego. Samorządy mają coraz mniej czasu na zrobienie porządku z niewygodnymi patronami ulic i placów. 01.08.2017 10:18    1
Reklama Drosed
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: To ilu biednym dzieciom już pomogłaś? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek” Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: A jak tam sprawy sądowe? Konkretnie chodzi mi o aferę z zakupem paliwa dla karetek. Nie po myśli dyrektora, że temat ucichł? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:49 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek” Autor komentarza: były prawownik Treść komentarza: Pan dyrektor na dzień dobry obciął premie pracownikom, to się na pensję uzbierało. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:47 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: teraz mądry ? Treść komentarza: Co zrobili dobrego ministrowie PIS w ciągu 8- miu lat.Radziwił, Szumowski, Cieszyński, Niedzielski, Sojka ??? Maseczki, agregatory, zastraszanie lekarzy, zwalnianie itd....... Data dodania komentarza: 27.06.2026, 15:13 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: znowu nagonka PISu Treść komentarza: Praca na 8 godzin, nagle przywożą na blok pacjenta z wypadku, operacja, ale juz 16.00, więc lekarze zbierają się do domu a pacjent ???? nie ma wyjścia ,musi czekać do jutra. TEGO CHCECIE ? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Najważniejszy pacjent Treść komentarza: Czy Przychodnię Rodzinną w Hrubieszowie też "przejmiecie"? przecież można być lekarzem rodzinnym jednocześnie na dyżurze w pogotowiu, Izbie przyjęć czy też na oddziele + dyżur telefonicznie nie mówiąc już o wizytach prywatnych. Ilu jest takich lekarzy? Najwyższy czas dać miejsca młodym lekarzom. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 13:54 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek”
Reklama
Reklama
Reklama