Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 11:26
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Artykuły

Reklama
Biłgoraj: Armia Ludowa się nie uchowa
Biłgoraj: Armia Ludowa się nie uchowa
Z mapy Biłgoraja znikają ulice I Armii Wojska Polskiego oraz Gronczewskiego "Przepiórki". Niedługo ich los podzieli ul. Armii Ludowej. Podobnie dzieje się w innych miejscach powiatu biłgorajskiego. Samorządy mają coraz mniej czasu na zrobienie porządku z niewygodnymi patronami ulic i placów. 01.08.2017 10:18    1
Żeby więcej się działo
Żeby więcej się działo
Są aktywne i pełne pozytywnej energii, którą chętnie pożytkują ku zadowoleniu mieszkańców Oseredka. Pieką, gotują, tworzą rękodzieło, a wkrótce może będą polować na uśmiechy. Mowa o 25 paniach z Koła Gospodyń Wiejskich w Oseredku. 01.08.2017 09:33
Reklama
Hrubieszowskie: Nie tylko dla mundurowych
Hrubieszowskie: Nie tylko dla mundurowych
20 sierpnia na drogach gminy Hrubieszów odbędzie się IV Wyścig Kolarski Służb Mundurowych o puchar wójta tej gminy Jana Mołodeckiego. Mogą w nim wystartować nie tylko mundurowi, organizatorzy zapraszają również cywili. Imprezie od początku patronuje "Kronika Tygodnia". 01.08.2017 08:15
Festiwal nad wielką wodą w Nieliszu
Festiwal nad wielką wodą w Nieliszu
Kilkanaście tysięcy osób bawiło się na Festiwalu Turystycznym w Nieliszu. Nie bez powodu. Zaplanowano wiele koncertów z muzyką taneczną i folklorystyczną. Odbyły się m.in. widowiskowe regaty. Można też było spróbować specjałów lokalnej kuchni. 01.08.2017 08:00
Zanim dziecko pójdzie do szkoły... weź je na zakupy
Zanim dziecko pójdzie do szkoły... weź je na zakupy
Za miesiąc skończą się wakacje. Warto więc już teraz pomyśleć o przygotowaniu szkolnej wyprawki dla swoich pociech. A może wypada wybrać się z dzieckiem do okulisty, może trzeba mu będzie kupić okulary korekcyjne... 01.08.2017 06:43
Chińczycy zjedzą nasze masło
Chińczycy zjedzą nasze masło
– Co się dzieje? W jednym z dużych, zamojskich marketów 200-gramowa kostka masła kosztuje 6,5 zł. W innych sklepach w mieście trzeba za nią zapłacić od 5,95 zł aż do 6,79 zł! A jeszcze niedawno masło kosztowało ok. 4 zł. Wszędzie! O kilka procent podrożał też ser żółty, biały, w ogóle nabiał... – dziwi się jeden z naszych Czytelników. 01.08.2017 06:30    3
Jak urządzić pokój małego ucznia?
Jak urządzić pokój małego ucznia?
Twoje dziecko rozpoczyna w tym roku naukę w szkole? Przed Tobą więc nie lada wezwanie, bo pora urządzić dla niego funkcjonalny pokój. Przez najbliższy miesiąc będziemy dostarczać Ci podpowiedzi i inspiracji w kwestii urządzania pomieszczenia dla ucznia. Galerie zdjęć będzie można obejrzeć na stronie internetowej "Kroniki Tygodnia". W tym tygodniu z Mplanetą urządzamy pokój dla najmłodszych uczniów. 01.08.2017 06:24
Zamość w hołdzie powstańcom warszawskim
Zamość w hołdzie powstańcom warszawskim
W Zamościu obchodzona będzie kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości patriotyczno-religijne odbędą się we wtorek (1 sierpnia). 01.08.2017 06:00
Rolnicy liczą straty. Grad przetrzebił plantacje
Rolnicy liczą straty. Grad przetrzebił plantacje
Po przejściu dwóch nawałnic z gradem pola wyglądają jak pobojowisko. Niektóre plantacje tytoniu zniszczone są w 100 proc. Rolnicy z gm. Obsza oraz wiosek z sąsiednich gmin liczą straty i czekają na pomoc. 01.08.2017 05:45
Pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę!
Pielgrzymi wyruszą na Jasną Górę!
W środę, 2 sierpnia wyruszą grupy pielgrzymów z Zamościa, Tomaszowa Lubelskiego i Lubaczowa (grupa z Biłgoraja 4 sierpnia). 6 sierpnia wszyscy spotkają się w Nisku, aby wspólnie podążyć na Jasną Górę. Każdy z pielgrzymów niesie ze sobą własną historię. Niosą je do Matki Bożej. 01.08.2017 05:42    1
Pojechał nad wodę po śmierć
Pojechał nad wodę po śmierć
Chciał trochę odpocząć, dlatego z kolegami pojechał nad Jezioro Białe w Okunince. Nie umiał pływać, ale wszedł do wody, aby się choć trochę ochłodzić. W pewnym momencie 17-latek z gminy Tarnawatka zniknął pod wodą. Na ratunek ruszył mu jeden z plażowiczów, do akcji wkroczyli policjanci i strażacy. Nie było happy endu. Mieszkańcy gminy Tarnawatka są w szoku. 01.08.2017 05:39
Grzybiarka dźgnięta nożem
Grzybiarka dźgnięta nożem
Podczas grzybobrania mieszkanka powiatu zamojskiego ugodziła się nożem w szyję. Zadzwoniła po pomoc. Gdy policjanci dotarli na miejsce, kobieta już nie żyła. 59-latka zmarła na skutek wykrwawienia. Śledczy próbują ustalić, czy to było samobójstwo, czy nieszczęśliwy wypadek. 01.08.2017 05:33    1
Dramat młodego mężczyzny. Nie wykryli w porę raka!
Dramat młodego mężczyzny. Nie wykryli w porę raka!
Przez trzy lata nie robił nic z nowotworem złośliwym, bo wykonująca badania histopatologiczne lekarka postawiła błędną diagnozę. Przez ten czas choroba znacznie się rozwinęła. 35-letni mieszkaniec powiatu zamojskiego walczy o życie. Przed sądem domaga się od zamojskiego szpitala "papieskiego" oraz firmy wykonującej na jego zlecenie badania patomorfologiczne zadośćuczynienia w kwocie 300 tys. zł oraz renty w wysokości 6 tys. zł. 01.08.2017 05:30    2    2
Nowa Kronika Tygodnia już jutro
Nowa Kronika Tygodnia już jutro
Kolejny numer Kroniki Tygodnia będzie niebawem gotowy, a jutro o świcie znajdziecie go w punktach sprzedaży w całym regionie. Kupcie go. Nie pożałujecie. Znajdzie się w nim bardzo wiele, bardzo ciekawych tematów. O czym piszemy? 31.07.2017 21:30
Było gorąco, będzie upalnie. Meteorolodzy ostrzegają
Było gorąco, będzie upalnie. Meteorolodzy ostrzegają
Fala upałów dotarła do Polski. Już dzisiaj w naszym regionie było bardzo, bardzo ciepło, a jutro i pojutrze termometry mają wskazywać jeszcze więcej. 31.07.2017 20:03    2
Reklama Drosed
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: To ilu biednym dzieciom już pomogłaś? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:50 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek” Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: A jak tam sprawy sądowe? Konkretnie chodzi mi o aferę z zakupem paliwa dla karetek. Nie po myśli dyrektora, że temat ucichł? Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:49 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek” Autor komentarza: były prawownik Treść komentarza: Pan dyrektor na dzień dobry obciął premie pracownikom, to się na pensję uzbierało. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 06:47 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: teraz mądry ? Treść komentarza: Co zrobili dobrego ministrowie PIS w ciągu 8- miu lat.Radziwił, Szumowski, Cieszyński, Niedzielski, Sojka ??? Maseczki, agregatory, zastraszanie lekarzy, zwalnianie itd....... Data dodania komentarza: 27.06.2026, 15:13 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: znowu nagonka PISu Treść komentarza: Praca na 8 godzin, nagle przywożą na blok pacjenta z wypadku, operacja, ale juz 16.00, więc lekarze zbierają się do domu a pacjent ???? nie ma wyjścia ,musi czekać do jutra. TEGO CHCECIE ? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 15:05 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Najważniejszy pacjent Treść komentarza: Czy Przychodnię Rodzinną w Hrubieszowie też "przejmiecie"? przecież można być lekarzem rodzinnym jednocześnie na dyżurze w pogotowiu, Izbie przyjęć czy też na oddziele + dyżur telefonicznie nie mówiąc już o wizytach prywatnych. Ilu jest takich lekarzy? Najwyższy czas dać miejsca młodym lekarzom. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 13:54 Źródło komentarza: Lekarze z Tomaszowa Lubelskiego mają dość hejtu. „Za każdym lekarskim fartuchem stoi człowiek”
Reklama
Reklama
Reklama