Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 15:17
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Artykuły

Reklama
Pożeganie z Markiem Motyką?
Pożeganie z Markiem Motyką?
Trzy porażki w ciągu sześciu dni. Tak fatalnej serii Hetman po reaktywacji jeszcze nie miał. Nic więc dziwnego, że kibice domagają się głowy Marka Motyki. I wiele wskazuje na to, że ją dostaną. 19.09.2017 12:51
Bitwy Tomaszowskie: Tak było we wrześniu 1939 roku (ZDJĘCIA)
Bitwy Tomaszowskie: Tak było we wrześniu 1939 roku (ZDJĘCIA)
Tym razem IX rekonstrukcja bitew pod Tomaszowem Lubelskim odbyła się w symboliczny dzień 17 września. Rekonstruktorzy odtwarzali tragiczną sytuację polskich wojsk, jakie znalazły się w kleszczach dwóch armii niemieckiej i rosyjskiej. 19.09.2017 12:24
Reklama
 Kolejny konkurs już rozpoczęty! Do podziału 40 mln zł
Kolejny konkurs już rozpoczęty! Do podziału 40 mln zł
Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie jako Instytucja Pośrednicząca w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 zaprasza do aktywnego uczestnictwa. 19.09.2017 11:48
Biłgoraj: Miliony na rozbudowę miasteczka
Biłgoraj: Miliony na rozbudowę miasteczka
Restauracje, hotele, centrum odnowy biologicznej czy parki zabaw – to tylko niektóre z atrakcji, jakie powstaną w Biłgoraju. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała 24 mln zł dofinansowania konsorcjum, które tworzy sześć firm oraz Fundacja Biłgoraj XXI. 19.09.2017 11:27    1
Gm. Tarnawatka: Wypadek w Podhuciu. Audi dachowało w rowie
Gm. Tarnawatka: Wypadek w Podhuciu. Audi dachowało w rowie
Cztery osoby, w tym dzieci w wieku 4 i 14 lat zostały ranne w wypadku, który w poniedziałek wieczorem wydarzył się w Podhuciu (gm. Tarnawatka). 19.09.2017 10:30    1
Hrubieszowskie: Śmieci ze Strzyżowa zbadają biegli
Hrubieszowskie: Śmieci ze Strzyżowa zbadają biegli
W ubiegłym tygodniu zakończono przekopywanie pokładów śmieci w byłym wyrobisku piasku w Strzyżowie (gm. Horodło). Prace prowadzono pod nadzorem śledczych z Prokuratury Okręgowej w Zamościu. Obecnie badaniem odpadów, które setkami ton zwożono z całej Polski do Strzyżowa, zajmą się biegli eksperci z Górnego Śląska. 19.09.2017 10:03    4
Metamorfozy z Kroniką - Paulina Sałamacha
Metamorfozy z Kroniką - Paulina Sałamacha
Czas na kolejną bohaterkę naszych metamorfoz. Pani Paulina przeżyła niezapomnianą przygodę. Dzięki profesjonalistom zyskała nowy wizerunek. Nie zawiodła się. – Było świetnie. Jestem bardzo zadowolona – podsumowała dzień pełen wrażeń i efekty swojej przemiany. 19.09.2017 08:46    1
Zamość: Pijany jeździł mercedesem po mieście i taranował inne samochody
Zamość: Pijany jeździł mercedesem po mieście i taranował inne samochody
Pięć zniszczonych aut - to bilans wyczynów 60-latka z Garwolina, który w niedzielę (17 września) wieczorem pijany jeździł po Zamościu. Być może szkód byłoby więcej, gdyby mężczyzny nie zatrzymał świadek, mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego. 19.09.2017 07:18
Jaki prezent na Dzień Chłopaka?
Jaki prezent na Dzień Chłopaka?
Koszulka z niebanalnym wzorem, stylowe oprawki do okularów, a może szalony przejazd gokartem po quick race? Spraw swojemu koledze, chłopakowi, narzeczonemu, a nawet mężowi oryginalny i miły prezent. 19.09.2017 06:05
Budowa i remont domu krok po kroku
Budowa i remont domu krok po kroku
Wybraliście świetny moment na budowę, a także remont domu. Jesienią budowlańcy nie mają już tak napiętego grafiku jak latem, więc łatwiej będzie zwerbować specjalistę, a na dodatek materiały budowlane z końcem roku tanieją. 19.09.2017 06:03
Bolesław Leśmian po japońsku, czyli podsumowanie sezonu turystycznego
Bolesław Leśmian po japońsku, czyli podsumowanie sezonu turystycznego
Turyści są coraz bardziej wymagający i lepiej przygotowani. Wiedzą co chcą oglądać, jakie trasy przebyć i które konkretnie zabytki ich interesują. Przybywają z całej Polski, wielu państw Europy, nawet świata. Podążają m.in. szlakami literackimi i historycznymi. To nowa w naszym regionie tendencja, do której chyba warto się przystosować. Na szczęście mamy się czym pochwalić. 19.09.2017 06:00    2
Borowików "jak mrówków"
Borowików "jak mrówków"
Nie w dziesiątkach, częściej w setkach, a czasem nawet tysiącach sztuk liczy się w tym roku efekty wypraw do lasu na grzyby. Takimi zbiorami mogą się pochwalić Czytelnicy "Kroniki Tygodnia". 19.09.2017 06:00
Smoligów: Pacjenci płacili, a nie powinni
Smoligów: Pacjenci płacili, a nie powinni
Na początku roku do delegatury NFZ w Zamościu wpłynęła skarga od anonimowego informatora, który twierdził, że w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym "Droga życia" w Smoligowie (gm. Mircze) bezprawnie pobierane są dodatkowe opłaty od pacjentów. Mieli oni płacić za pranie ubrań i transport do lekarzy specjalistów poza zakładem w Smoligowie. Opłaty za wyjazd i powrót miały sięgać od ponad 50 do prawie 300 zł. 19.09.2017 06:00    4    2
Policjant oberwał, ale to była solówka
Policjant oberwał, ale to była solówka
Na pewno w ruch poszły pięści i będący po służbie funkcjonariusz policji oberwał w twarz, ale nie było żadnego pobicia, bo zgodnie z kodeksem karnym czynu tego musiałoby się dopuścić co najmniej dwóch sprawców. Z ustaleń śledczych wynika, że doszło do konfrontacji pokrzywdzonego, ale tylko z jednym klientem lokalu, a poza tym odniesione przez policjanta obrażenia okazały się niegroźne. Postępowanie zostało więc umorzone. 19.09.2017 05:57    1
Miliardy złotych na drogi!
Miliardy złotych na drogi!
Będziemy poruszać się autami szybciej i bezpieczniej. Minister infrastruktury zatwierdził właśnie program budowy drogi ekspresowej na odcinku z Piask do Hrebennego. Chodzi o krajową "17" – jeden z najważniejszych traktów Zamojszczyzny. Jeśli wszystko się powiedzie, pójdą na to... miliardy złotych! 19.09.2017 05:55    1
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Słuchajcie barany Czy wy nie widzicie że to reżim Tuska niszczy Polskę?Wypisujecie takie idiotyzmy że szok Data dodania komentarza: 26.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Z Treść komentarza: Szpital to nie biuro, ani fabryka gwoździ, a praca lekarza to nie jest taka zwykła praca, tylko rodzaj służby. Tak, tak, przecież to Służba Zdrowia. A tam, gdzie jest służba, 24-godzinne dyżury to normalna rzecz. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:35 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: Emerytka . Treść komentarza: Taka jest prawda bo widze to na codzien w mojej rodzinie ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:38 Źródło komentarza: Debata w SP7 w Zamościu: czy szkoła bez telefonów jest możliwa? Autor komentarza: Miejscowy 48L. Treść komentarza: PiSuaru patologia reka ,reke myje nie dadza sie sprzedac . Jak takie dranstwo moze tyle zarabiać ! Wytłumaczenie bezszczelne patologi bo brakuje lekarzy ! Cała mafia oszustow w tych stronach pozostała i sie panoszą na wysokich stanowiskach . Wstyd i hanba ludzi bez ambicji na ścianie wschodniej skad pochodze i nie da sie na to patrzec ze narod ich tutaj jeszcze popiera . Zrobiono im pranie mozgu i zachowuja sie jak sekta . Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:33 Źródło komentarza: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji dyrektora szpitala w Tomaszowie. Cenią jego pracę Autor komentarza: Ocena . Treść komentarza: Truteń patologi 8- letniej mafii jaka pastwiła sie oszustwami na niespotykana skale szukaja oszczerstw aby tylko wygrac wybory , gdyż brakuje im wypasionego koryta i powrotu oszustow z zagranicy . A czlowiek z tv . Zero to blazen propagandy pisowskiej jak Republika i w Polsce 24 pod dyktatura czlowieka z Żoliborza . Hipokryto hańby ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:06 Źródło komentarza: „Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy”. Szokujące słowa byłego ordynatora szpitala w Warszawie Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Brak słów na obecne zarządzanie ...nic się nie da bo to bo tamto a kasa na stołki leci a co mają powiedzieć mieszkańcy którzy nie mają tu pracy??? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:35 Źródło komentarza: Zamość: TBS w ogniu krytyki. Przez impas w budownictwie radni rozważają likwidację spółki
Reklama
Reklama
Reklama