Edward Dudziński do Rady Gminy w Tomaszowie Lubelskim dostał się głosami mieszkańców Rabinówki. Jest zasłużonym strażakiem, prezesem OSP w Rabinówce.
Komisarz wyborczy w Zamościu jego sprawą zainteresowała się na skutek doniesienia, które wpłynęło do delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu.
"Zbulwersowani mieszkańcy" poinformowali komisarza, że radny Edward Dudziński na stałe mieszka w Przemyślu, tam pracuje oraz rozlicza podatki w tamtejszym urzędzie skarbowym. W Przemyślu też mieszka jego rodzina. Zdaniem zgłaszających, takie postawienie sprawy to wielkie nadużycie ze strony radnego.
"To co on dla podatków mieszka gdzie indziej, a dla wyborów gdzie indziej!!! W związku z powyższym jego centrum życiowe znajduje się w Przemyślu, a nie w tomaszowskiej gminie. Dlatego też blokuje miejsce w radzie mieszkańcom gminy, co być nie powinno" – napisali w piśmie do komisarza wyborczego.
Komisarz wyborczy Teresa Bodys zwróciła się do Urzędu Gminy w Tomaszowie Lubelskim z prośbą i wyjaśnienie, gdzie zameldowany jest radny i czy wpisany jest do rejestru wyborców. W odpowiedzi urząd poinformował, że radny nie posiada zameldowania na pobyt stały na terenie tomaszowskiej gminy.
Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

![Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA] Gm. Mircze: Tego nie da się nazwać budą! 16 psów w dramatycznych warunkach [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/30/sm-4x3-gm-mircze-tego-nie-da-sie-nazwac-buda-16-psow-w-dramatycznych-warunkach-zdjecia-1769767796-1.jpg)
![„Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA] „Call center” było wabikiem, handlowali ludźmi i narkotyki [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/01/29/sm-4x3-call-center-bylo-wabikiem-handlowali-ludzmi-i-narkotyki-policje-powiadomil-mezczyzna-ktoremu-ud-1769669722-0.jpg)









![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze