Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 08:00
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy

Artykuły

Reklama
Drodzy Czytelnicy, oddajemy w Wasze ręce nową Kronikę Tygodnia
Drodzy Czytelnicy, oddajemy w Wasze ręce nową Kronikę Tygodnia
Oddajemy w Wasze ręce kolejny numer "Kroniki Tygodnia". Od blisko ćwierć wieku niezmiennie cenionego i lubianego czasopisma na Zamojszczyźnie. Przez te 25 lat świat i otaczająca nas rzeczywistość zmieniły się nie do poznania. Z biegiem lat zmieniamy się też my. 03.10.2017 05:39    1    4
Maczetą w głowę, bagnetem w serce. Tragedia na os. Orzeszkowej w Zamościu
Maczetą w głowę, bagnetem w serce. Tragedia na os. Orzeszkowej w Zamościu
Krwią zbryzgane była cała kawalerka. W środku ujawniono ciało 44-latka, a także jego konającą konkubinę. Kobieta zmarła wkrótce po przewiezieniu do szpitala. Na jej ciele ujawniono głębokie rany rąbane. Według śledczych to mogło być samobójstwo rozszerzone. Po skrępowaniu partnerki 44-latek zaatakował ją maczetą, a następnie popełnił samobójstwo, zadając sobie ciosy w głowę tym samym narzędziem i wbijając na koniec bagnet w serce. 03.10.2017 05:33    12    1
Reklama
Nowa Kronika Tygodnia już we wtorek
Nowa Kronika Tygodnia już we wtorek
We wtorek 3 października do kupienia w całym regionie będzie już kolejny numer Kroniki Tygodnia. To wydanie będzie inne niż wszystkie dotychczas, bo zmieniamy się dla Was. Przekonacie się zresztą sami. Niezmienne pozostanie to, że pisać będziemy o tym, co najciekawsze. Jakie tematy znajdziecie w tym numerze? 02.10.2017 21:30
Lubelski Festiwal Nauki w zamojskiej PWSZ (ZDJĘCIA)
Lubelski Festiwal Nauki w zamojskiej PWSZ (ZDJĘCIA)
Po raz kolejny Lubelski Festiwal Nauki gościł w Zamościu. Bo w jego organizację włączyła się Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica. 02.10.2017 18:15
Gm. Hrubieszów: Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny - policjanci u dzieci ze Stefankowic i Kułakowic
Gm. Hrubieszów: Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny - policjanci u dzieci ze Stefankowic i Kułakowic
Maluchy z przedszkola i szkół w Stefankowicach i Kułakowicach (gm. Hrubieszów) już wiedzą, jak się zachowywać, by iść do szkoły bezpiecznie. Mają też świadomość, że w kontaktach z nieznajomymi trzeba zachować ostrożnością, poznały również zagrożenia wynikające z korzystania z internetu. O tym wszystkim mówili dzisiaj dzieciom hrubieszowscy policjanci. 02.10.2017 17:06
Hrubieszów: Robert Horbaczewski spotkał się z czytelnikami w bibliotece
Hrubieszów: Robert Horbaczewski spotkał się z czytelnikami w bibliotece
Nasz redakcyjny kolega Robert Horbaczewski był bohaterem spotkania, które pod koniec zeszłego tygodnia odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Hrubieszowie. Okazją była rocznica nadania Hrubieszowowi praw miejskich. 02.10.2017 16:00
Gm. Stary Zamość: Bakterie w wodociągu. Kranówka nie nadaje się do spożycia
Gm. Stary Zamość: Bakterie w wodociągu. Kranówka nie nadaje się do spożycia
Mieszkańcy kilku wiosek w gminie Stary Zamość mają problem. W wodociągu stwierdzono obecność groźnych bakterii z grupy coli. To oznacza, że kranówka absolutnie nie nadaje się do spożycia, nawet po przegotowaniu. 02.10.2017 15:30    5
Biłgoraj: Uczennice LO im. ONZ na podium w zawodach strzeleckich
Biłgoraj: Uczennice LO im. ONZ na podium w zawodach strzeleckich
Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Liceum Ogólnokształcącego im ONZ w Biłgoraju podczas finału 56. Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety – 2017”, które odbyły się w Bydgoszczy. 02.10.2017 15:00
Zamość: Gimnazjum nr 2 najlepsze, wygrało puchar dyrektora ZSP nr 4
Zamość: Gimnazjum nr 2 najlepsze, wygrało puchar dyrektora ZSP nr 4
Sześć piłkarskich drużyn rywalizowało w piątek (29 września) w turnieju piłki nożnej O Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Zamościu. Najlepszą okazała się reprezentacja zamojskiego Gimnazjum nr 2. 02.10.2017 14:00
CK upamiętnienie
CK upamiętnienie
Piotr Majchrzak, konsul honorowy Republiki Austrii w Lublinie, odwiedził 29 września Zamość. Do tego miasta przybyli też przedstawiciele Austriackiego Czarnego Krzyża. Rozmawiali o odpowiednim upamiętnieniu cmentarzy wojennych z I wojny światowej. 02.10.2017 13:43
Gm. Tarnogród: Dwoje dzieci ucierpiało w wypadku w Różańcu
Gm. Tarnogród: Dwoje dzieci ucierpiało w wypadku w Różańcu
12-letnia dziewczynka trafiła do szpitala w Biłgoraju, 6-letni chłopiec został przetransportowany do Lublina. Pomocy medycznej wymagała też 42-letnia kobieta i 24-letni mężczyzna. To bilans wypadku, do którego dzisiaj (2 października) przed godz. 8 rano doszło w Różańcu (gm. Tarnogród). 02.10.2017 12:54    1
Hrubieszów: Uczniowie ZS nr 1 jadą na praktyki do Grecji
Hrubieszów: Uczniowie ZS nr 1 jadą na praktyki do Grecji
Powoli już się pakują, w podróż wyruszą 8 października, a wrócą dopiero pod koniec miesiąca. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie jadą do Grecji na praktyki w ramach projektu "Staże zagraniczne dla szkół zawodowych i techników metodą rozwoju regionu". 02.10.2017 12:26
Gm. Frampol: Uciekał przed policją i roztrzaskał seata na drzewie. Uciekł, zostawiając rannego 16-latka
Gm. Frampol: Uciekał przed policją i roztrzaskał seata na drzewie. Uciekł, zostawiając rannego 16-latka
Do poważnego wypadku doszło dzisiejszej nocy w Woli Radzięckiej w gm. Frampol. Młody kierowca nie zatrzymał się seatem do policyjnej kontroli, zaczął uciekać i rozbił auto na drzewie. Do szpitala trafił jego pasażer. Okoliczności zdarzenia policja wyjaśnia pod nadzorem prokuratury. 02.10.2017 11:30    1
Gm. Trzeszczany: Remontowali dom i okradli gospodarza. Zabrali mu wędki
Gm. Trzeszczany: Remontowali dom i okradli gospodarza. Zabrali mu wędki
Za kradzież sprzętu wartego ok. 2 tys. złotych odpowiedzą trzej mieszkańcy powiatu zamojskiego i ich kumpel z gminy Werbkowice. Wszyscy pracowali przy remoncie domu w gm. Trzeszczany, a właścicielowi budynku ukradli wędki i kołowrotki. 02.10.2017 10:47
Biłgorajskie: Piraci drogowi bez prawa jazdy
Biłgorajskie: Piraci drogowi bez prawa jazdy
Biłgorajska drogówka nie odpuszcza. Tylko w ostatni weekend policjanci zatrzymali czterech kierowców, którzy zdecydowanie przesadzili z prędkością i dlatego zatrzymano im prawo jazdy. 02.10.2017 10:44
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: chodźmy na ławeczke Treść komentarza: Taki ukrop na dworze a wy ciągle tylko pieniądze i pieniądze, na co tyle pieniędzy seniorom, dają wnukom, dzieciom jakby oni byli niepełnosprawni i nie potrafią sami zarobić. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 13:32 Źródło komentarza: Wiemy, kiedy ZUS wypłaci czternastki. Tyle dostaną seniorzy w tym roku Autor komentarza: Tswl Treść komentarza: Niech Kupczyk się pochwali za ile kupił mieszkania od wojska? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:27 Źródło komentarza: Zamość: TBS w ogniu krytyki. Przez impas w budownictwie radni rozważają likwidację spółki Autor komentarza: Katastrofa Treść komentarza: Gratulacje odwagi wpisania mojego wpisu, artykułu afery brak strach zrozumiały my też tak się czujemy Data dodania komentarza: 25.06.2026, 08:12 Źródło komentarza: Noc Świętojańska w Hrubieszowie. Wianki, ognisko i śpiew nad Huczwą [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Patoliczny system tbs Treść komentarza: Tbsy mają jak widać słusznie fatalną renomę. Zawyżone koszty zarządzania i uwieszenie kosztów "wybrańców" latami na szyji pracujących obywateli. Zależy jakie majm zarobki prezes, rada nadzorcza i księgowość. Miejmy nadzieję, że podobne do większości mieszkańców. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 21:46 Źródło komentarza: Zamość: TBS w ogniu krytyki. Przez impas w budownictwie radni rozważają likwidację spółki Autor komentarza: Z TL. Treść komentarza: Panie Galecki powinien zes sie czlowieku tylko wstydzic i sie glupio nie tłumaczyć za swoje czyny bo jestescie w tym zdolni jak cała patologia Pis. Ważna była kabza dla swojego wypasionego koryta nie patrzac na okropne zadłużenie niespotykana skale szpitala . Data dodania komentarza: 24.06.2026, 20:06 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich Autor komentarza: asd Treść komentarza: Ale jak trzeba było mandat i punkty przyjąć, to dzwonił do Karwana, żeby ten zagadał z komendantem drogówki... Jaki uczciiiiwyyy! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 16:25 Źródło komentarza: "Nie jestem radnym PiS, a to nagonka na lekarzy". Dyrektor szpitala w Tomaszowie o swoich zarobkach i szumie wokół nich
Reklama
Reklama
Reklama