Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 15:28
Reklama

Zamość: 23. Sacrofilm przed nami

23. edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego „Sacrofilm” odbędzie się w dniach 17-22 lutego 2018. Myślą przewodnią tegorocznego przeglądu będzie prawda
Zamość: 23. Sacrofilm przed nami
Autor: CKF Stylowy

Jak w poprzednich latach Zamość stanie się centrum kina religijnego. Hetmański Gród odwiedzą reżyserowie, aktorzy i twórcy.

W ofercie filmowej pojawi się 9 wyjątkowych filmów, którym towarzyszyć będą prelekcje filmoznawców i teologów. W tym roku w programie wydarzenia zadebiutuje propozycja filmowa dla najmłodszej widowni „Aureola od Stanisława do Karola”, a także film dla młodzieży „Sprawa Chrystusa”. Wśród zaproszonych gości będą: prof. Krzysztof Zanussi, ks. prof. Marek Lis, Piotr Kotowski, o. Marek Kotyński, Łukasz Kot oraz przedstawiciele festiwali religijnych z Włoch  i Francji. W ramach programu festiwalu, w poniedziałek 19 lutego w siedzibie WSZiA Zamośc przewidziano także prelekcję otwartą prof. Krzysztofa Zanussiego  „Rozważania o prawdzie''. 

Pierwszy Sacrofilm odbył się w 1995 roku z inicjatywy obecnego dyrektora CKF Stylowy i ks. Wiesława Mokrzyckiego. Sacrofilm w 2001 został nominowany do nagrody ,,Totuus'' a w 2006 zdobył nagrodę nagrodę na festiwalu w Terni za propagowanie dialogu.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM I WIĘCEJ INFORMACJI O 23. SACROFILMIE W NASZEJ ZAKŁADCE ,,CO, GDZIE, KIEDY?'


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: YebacpisTreść komentarza: Wielki sukces pisowskie policji zamknąć chłopaka za ogórki. A sami walą w gaz alkusyData dodania komentarza: 14.08.2022, 10:29Źródło komentarza: Tomaszów Lub.: 200 porcji „maryśki” w drzwiach samochoduAutor komentarza: skierwensenTreść komentarza: droga studentko psychologii, jeśli to nie jest twój pierwszy rok i zgodzisz się być moją terapeutką, wynajmę ci mieszkanie po kosztach.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 09:57Źródło komentarza: Wielu osób nie stać na wynajęcie mieszkania. Powód? Zaporowe cenyAutor komentarza: Ciuke zamuloneTreść komentarza: Wyrastając w konfidencje na nic was nie będzie staćData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:55Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: Ciule zamuloneTreść komentarza: Prokuratura w Otwocku raz na pół roku działania podejmuje co co sie dziwić działalności państwaData dodania komentarza: 13.08.2022, 19:54Źródło komentarza: Odra umiera! Za wskazanie sprawcy tej katastrofy policja daje milion złotychAutor komentarza: -Treść komentarza: Niech ten pis pójdzie wreszcie w pis du!Data dodania komentarza: 13.08.2022, 14:29Źródło komentarza: Rząd chce zakazać strajków solidarnościowychAutor komentarza: GadTreść komentarza: RIPData dodania komentarza: 13.08.2022, 09:11Źródło komentarza: Odebrał sobie życie po tym, jak matka zginęła w wypadku autokaru w Chorwacji
Reklama
Reklama