Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 01:38
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy

Artykuły

Reklama
Miączyn: Sukces gimnazjalistów w międzynarodowym konkursie
Miączyn: Sukces gimnazjalistów w międzynarodowym konkursie
Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miączynie odnieśli sukces w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży „Tęczowy Kalendarz”, który został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Tychach. 18.01.2018 13:00
Werbkowice: Będzie nowe targowisko
Werbkowice: Będzie nowe targowisko
W przyszłym roku w Werbkowicach przy ul. Piłsudskiego powstanie nowe i funkcjonalne targowisko. Przeniosą się tam kupcy, którzy obecnie handlują na bazarze nazywanym przez mieszkańców Werbkowic "Jarmarkiem Europa". Jest on położony pomiędzy ruchliwą trasą z Zamościa do Hrubieszowa, a stadionem klubu sportowego "Kryształ". 18.01.2018 12:13
Reklama
Biłgoraj: Sukces uczennicy ZSZiO na Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej
Biłgoraj: Sukces uczennicy ZSZiO na Olimpiadzie Wiedzy Hotelarskiej
Bardzo dobrze zaprezentowała się Diana Sprysak, uczennica Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju w okręgowym etapie X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. 18.01.2018 11:10
Powiat tomaszowski wysoko w rankingu ZPP
Powiat tomaszowski wysoko w rankingu ZPP
Wysokie, trzecie miejsce w rankingu Związku Powiatów Polskich zajął powiat tomaszowski. 18.01.2018 10:06
Zamość: Zatrzymał pijanego kierowcę. Komendant policji mu za to podziękował
Zamość: Zatrzymał pijanego kierowcę. Komendant policji mu za to podziękował
Zachował się bardzo odpowiedzialnie. A takie postawy należy doceniać. Dlatego zastępca komendanta miejskiego policji w Zamościu mł. insp. Andrzej Mioduna wręczył list gratulacyjny mężczyźnie, który widząc nietrzeźwego kierowcę natychmiast zadzwonił do dyżurnego policji. Dzięki jego szybkiej reakcji 41-latek nie uniknie odpowiedzialności. 18.01.2018 09:39
 Zamość: Wernisaż prac plastycznych dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1
Zamość: Wernisaż prac plastycznych dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 1
W środę, 17 stycznia w hotelu i restauracji Morandówka odbył się wyjątkowy wernisaż prac plastycznych, których autorami są dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Zamościu. Wystawę zatytułowaną "Zamość widziany oczami dziecka" można podziwiać do 17 lutego. 18.01.2018 09:27    6
Gm. Adamów: Stok narciarski w Jacni ruszył
Gm. Adamów: Stok narciarski w Jacni ruszył
Trzeba było na zimę czekać długo, ale w końcu przyszła i dzięki temu w ostatni weekend uruchomiony został wyciąg narciarski na stoku w Jacni (gm. Adamów). 18.01.2018 09:15
Werbkowice: Paczki żywnościowe dla najuboższych. Można się zgłaszać
Werbkowice: Paczki żywnościowe dla najuboższych. Można się zgłaszać
Gotowa do rozdysponowania jest już druga transza żywności dla najuboższych mieszkańców gminy Werbkowice. Paczki będą wydawane w najbliższych dniach. 18.01.2018 09:06
Biłgoraj: Uczniowie ZSBiO laureatami matematycznego konkursu
Biłgoraj: Uczniowie ZSBiO laureatami matematycznego konkursu
Silna grupa uczniów Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju znalazła się w gronie laureatów XXVIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Olimpiada wiedzy Archimedes plus - matematyka plus". 18.01.2018 08:00
Biłgorajskie: Co z naszymi drogami?
Biłgorajskie: Co z naszymi drogami?
Wiele samorządów nie otrzyma w tym roku dotacji na ważne inwestycje drogowe – podkreślili uczestnicy spotkania w biłgorajskim magistracie na temat zmniejszenia kwoty dofinansowania budowy, przebudowy lub remontu dróg powiatowych i gminnych. 18.01.2018 07:00
Zamość: Zbierają wspomnienia. Jubileusz w SP nr 3
Zamość: Zbierają wspomnienia. Jubileusz w SP nr 3
To może być dzień, zdarzenie, postać, coś, co chcielibyście uratować od zapomnienia. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Elizy Orzeszkowej prowadzi akcję pod hasłem "Sercem i piórem". Zbiera wspomnienia związane z tą placówką. 18.01.2018 07:00
Gm. Zamość: Wybudują, wyremontują, urządzą
Gm. Zamość: Wybudują, wyremontują, urządzą
W ubiegłym roku na zebraniach wiejskich mieszkańcy gminy Zamość zdecydowali, jakie inwestycje będą realizowane w ich sołectwach w 2018 roku. Do wykonania jest ponad 35 zadań. 18.01.2018 06:00
Powiat hrubieszowski: Sześciuset nowych emerytów
Powiat hrubieszowski: Sześciuset nowych emerytów
Tuż po obniżeniu wieku emerytalnego po świadczenie do ZUS zgłosiło się ponad sześciuset mieszkańców powiatu hrubieszowskiego. Ze zmiany przepisów skorzystały przede wszystkim osoby zawodowo nieaktywne, czyli bezrobotni, renciści i wcześniejsi emeryci. 18.01.2018 06:00
Tomaszów Lubelski: Śnieg spadł. Można biegać na nartach
Tomaszów Lubelski: Śnieg spadł. Można biegać na nartach
Wreszcie spadł śnieg, a ujemne temperatury pozwoliły na to, by uruchomić też produkcję białego puchu. I dzięki temu trasa do narciarstwa biegowego w Tomaszowie Lubelskim została otwarta. 18.01.2018 05:35    1
A wsio taki, wy powstaniec!
A wsio taki, wy powstaniec!
Bolesław Anc był dziarskim powstańcem styczniowym. Walczył m.in. na Kujawach, a potem w woj. krakowskim i na Lubelszczyźnie. Przez wiele lat marzył o tym, aby zebrać swoje wspomnienia, ale jak pisał "tułacze życie" mu na to nie pozwalało. W 1898 r. jednak "rzucił się na papier". Powstało wówczas wiele jego relacji i szkiców. Znaleźliśmy w nich wątki dotyczące Zamojszczyzny. 17.01.2018 17:13
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: w sedno Treść komentarza: TAAAAK. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:27 Źródło komentarza: Zamość: Modlili się za pomordowanych na Wołyniu Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Oo Zaczynaja juz grozić!wierchuszka ukraińska Kaczynski Duda PiS wpuscili ich tutaj setki tysięcyNIEDOBRZE! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:26 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Butu, nie !! Treść komentarza: Ani sąsiadów, ani sojuszników, ani towarów, ani żadnej współpracy , ani żadnej kawy po pracy z "sąsiadem" ,oto obraz Polski, pod "butem Kaczyńskiego!!!!! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:25 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: pucia Treść komentarza: Oddaj mi "łopateckę" bo ci zabiorę wiaderecko" ,oj gdzie ta dyplomacja, jak widać "nima", Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:21 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: FRANEk Treść komentarza: Bardzo dobrze Panie Prezydencie Nawrocki !!!popieram ja i zdecydowana większość Polaków dla których to Polska jest najwazniejszaZarówno Zełeński który odniósł się do Polaków i Polski obelzywie jak i inni tutaj wymienieni na tak wielkie odznaczenia polskie na pewno nie zasłuzyli! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 14:04 Źródło komentarza: Prezydent Nawrocki odebrał Zełenskiemu Order Orła Białego. "Nie można czcić ludobójców" Autor komentarza: Z Treść komentarza: Jak będą się z nim tak cackać, to raczej nie zdążą go posadzić zanim kogoś zabije. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:42 Źródło komentarza: Trzeszczany: Jaguarem taranował radiowóz. Grozi mu wieloletnie więzienie
Reklama
Reklama
Reklama