Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 11:37
Reklama

Artykuły

Zapowiedź weekendu na boiskach 1. Ligi!
Zapowiedź weekendu na boiskach 1. Ligi!

W najbliższy weekend nie zabraknie ciekawych spotkań na boiskach 1. Ligi. W dzisiejszym tekście zajmiemy się analizą spotkania Odry Opole z Resovią Rzeszów. Co przed rozpoczęciem tego meczu przygotował legalny bukmacher PZBuk?

Wczoraj, 12:56
Tłumaczenia techniczne i naukowe – kiedy warto skorzystać z takiej usługi?
Tłumaczenia techniczne i naukowe – kiedy warto skorzystać z takiej usługi?

Zdarzało się, że dolar amerykański tracił na wartości lub firma notowała 10% spadek akcji przez to, że ktoś niefortunnie (i niekompetentnie) przetłumaczył słowo lub fragment dokumentu. Tłumaczenia techniczne i naukowe to często treści wymagające udziału fachowca. Kiedy warto skorzystać z usług profesjonalisty? Sprawdzamy!

09.08.2022 10:32
Visa czy Mastercard – czym płacić na wycieczce do USA?
Visa czy Mastercard – czym płacić na wycieczce do USA?

Przed wyjazdem do Stanów Zjednoczonych, pamiętaj, by zabezpieczyć się finansowo. Koniecznie zabierz ze sobą kartę płatniczą. Pytanie: którą – MasterCard czy Visa? Na zagranicznych wojażach często okazuje się, że może wystąpić problem z płatnością, dlatego zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

22.07.2022 11:26
Czym wyróżnia się rynek pożyczek pozabankowych względem instytucji bankowych?
Czym wyróżnia się rynek pożyczek pozabankowych względem instytucji bankowych?

Instytucje bankowe i pozabankowe to pokrewne firmy oferujące podobne usługi. Jednak mimo podobieństw posiadają cechy, które je różnią. Dotyczą one nie tylko podstaw prawnych, ale również wymagań względem klientów, którzy wnioskują o finansowanie. Zatem jakie są różnice między rynkiem bankowym a pozabankowym i czy mają one znaczenie dla osób zainteresowanych pożyczką?

21.07.2022 10:47
Modne i komfortowe sukienki na wesele dla 50-latki
Modne i komfortowe sukienki na wesele dla 50-latki

Wkrótce bierzesz ślub, co równie mocno jak Ty (a może nawet i bardziej) przeżywają Twoi rodzice? Bardzo zależy Ci, żeby podczas uroczystości Twoja mama wyglądała i czuła się wspaniale? Nie masz pomysłu na jej stylizację, a nie chcesz zostawiać mamy samej z tym arcytrudnym zadaniem? Zobacz, jakie sukienki na wesele dla 50-latki pozwalają dojrzałej kobiecie czuć się pięknie, stylowo i swobodnie przez całe przyjęcie.

20.07.2022 12:41
Jak oszczędzać by wyjśc z zadłużenia
Jak oszczędzać by wyjśc z zadłużenia

Wielu Polaków boryka się z problemem, jakim jest zadłużenie. Jego przyczyną może być choroba, utrata pracy czy też zaciągnięcie zobowiązań bez wcześniejszego oszacowania finansowych możliwości jego spłaty. Problemy z płynnością finansową odbijają się negatywnie na naszym budżecie i samopoczuciu. Dlatego warto zacząć oszczędzać, aby spłacić długi. Jak to zrobić?

14.07.2022 08:52
Rozliczenie podatku online 2022/2023
Rozliczenie podatku online 2022/2023

Większymi krokami niż byśmy sobie życzyli zbliża się rozliczenie podatku za mijający rok. Jak będzie można rozliczyć się przez e-urząd skarbowy za rok 2022? Jakie wejdą zmiany?

13.07.2022 10:12
Sposób na piękne i zdrowe brwi
Sposób na piękne i zdrowe brwi

Gęste brwi są w modzie już od kilku sezonów, stanowią bazę makijażu. Nie każda kobieta może cieszyć się ciemnymi brwiami z natury. Na szczęście są na to sposoby. Można spróbować jednego z domowych sposobów lub sprawdzić produkty w rankingu kosmetyków znajdującym się na stronie www.dietetyk.edu.pl

07.07.2022 08:32
Czym jest transport wielkogabarytowy i jak go zorganizować?
Czym jest transport wielkogabarytowy i jak go zorganizować?

Transport wielkogabarytowy wiąże się z dodatkowymi formalnościami, w tym przede wszystkim uzyskaniem niezbędnego pozwolenia. Ze względów bezpieczeństwa przewóz towarów o nietypowej masie czy wymiarach najlepiej powierzyć doświadczonej firmie. Sprawdź, co warto wiedzieć o transporcie wielkogabarytowym i komu go zlecić.

24.06.2022 14:00
Erytrytol – zdrowy zamiennik cukru
Erytrytol – zdrowy zamiennik cukru

Cukier to nie tylko białe kryształki używane do słodzenia herbaty czy kawy. Cukier znajduje się w słodyczach, ciastach, sokach, napojach, owocach, w lodach, deserach mlecznych, jogurtach, płatkach śniadaniowych. Każdy z nas wie, że cukier spożywany w nadmiernych ilościach szkodzi zdrowiu.

23.06.2022 10:00
Letnia stylizacja dla chłopca i dziewczynki. Jak ją skomponować?
Letnia stylizacja dla chłopca i dziewczynki. Jak ją skomponować?

Lato jest ulubioną porą roku chyba wszystkich dzieci. Nie ma w tym nic dziwnego! W końcu urwisy świętują wówczas odpoczynek od szkoły, skupiając się na zabawie i spotkaniach towarzyskich, a często wyjeżdżając także z rodzicami na rodzinne wakacje. Jednak nawet latem warto zadbać o odpowiedni ubiór malucha. Jak skomponować letnią stylizację dla dziecka? Przekonaj się!

23.06.2022 10:00
Jak napisać testament? Przygotuj z wyprzedzeniem ten ważny dokument
Jak napisać testament? Przygotuj z wyprzedzeniem ten ważny dokument

Moment śmierci kogoś z najbliższego otoczenia to stres i szok. Rodzina musi wtedy poradzić sobie z różnymi kwestiami. Sama organizacja pogrzebu to już duże wyzwanie. Jednak to często dopiero początek drogi w nowej rzeczywistości. Równie trudny może być podział majątku. Żeby moment ten nie był kłopotliwy dla spadkobierców najlepszym wyjściem jest sporządzenie z dużym wyprzedzeniem testamentu. Spisanie ostatniej woli odnośnie podziału dóbr materialnych oraz innych kluczowych kwestii to zdecydowane ułatwienie, z którego warto skorzystać. Nie ma wtedy wątpliwości, kto będzie dysponował majątkiem na wypadek śmierci.

20.06.2022 11:00
Czym jest testosteron? Dlaczego odpowiedni poziom testosteronu jest niezwykle ważny dla ludzkiego organizmu?
Czym jest testosteron? Dlaczego odpowiedni poziom testosteronu jest niezwykle ważny dla ludzkiego organizmu?

Czym jest testosteron? Dlaczego odpowiedni poziom testosteronu jest niezwykle ważny dla ludzkiego organizmu?

15.06.2022 14:00
Jakie są zalety mebli ogrodowych z betonu?
Jakie są zalety mebli ogrodowych z betonu?

Beton jest wyjątkowo trwałym materiałem, który od wielu lat wykorzystywany jest do tworzenia różnych realizacji architektonicznych i bardzo często stosuje się go podczas projektowania przestrzeni. Pozwala stworzyć wiele interesujących i dopasowanych do potrzeb inwestora rozwiązań, które są nowoczesne i oryginalne. Prefabrykaty betonowe posłużą do budowy nawierzchni wokół domu, podjazdu, tarasu i ogrodzenia, ale także do mebli ogrodowych.

15.06.2022 14:00
21 ważnych faktów na temat niedoboru witaminy B12
21 ważnych faktów na temat niedoboru witaminy B12

Możesz jeść mnóstwo warzyw, a mimo to nie dostarczać sobie wystarczającej ilości witaminy B12. Oto zagrożenia, objawy i sposoby leczenia niedoboru. Witamina B12 to siła napędowa

13.06.2022 10:00
Wybieramy Super Gospodynie 2017. Ostatnie dni głosowania
Wybieramy Super Gospodynie 2017. Ostatnie dni głosowania

To już ostatnie dni głosowania na kandydatki do tytułu Super Gospodynie 2017. Kupony będziemy przyjmować do 16 października do godz. 12. Głosujcie na swoje faworytki! Pomóżcie im zdobyć atrakcyjne nagrody.

10.10.2017 15:09    1
Głosujcie na Super Gospodynie 2017, bo czas ucieka
Głosujcie na Super Gospodynie 2017, bo czas ucieka

Uwaga, uwaga! Jeszcze tylko niespełna dwa tygodnie można będzie głosować na kandydatki do tytułu Super Gospodynie 2017. Wypełniajcie, wycinajcie i wysyłajcie kupony. Głosujcie Państwo na swoje faworytki!

06.10.2017 09:09    1
Głosujcie na Super Gospodynie 2017!
Głosujcie na Super Gospodynie 2017!

Nasza zabawa nabiera rumieńców. Cały czas dostajemy nowe głosy na kandydatki do tytułu Super Gospodynie 2017. Miło nam poinformować, że nasz plebiscyt wspierają kolejne instytucje i samorządy, które chcą w ten sposób docenić liderki lokalnych społeczności.

29.08.2017 11:11    1
Głosujcie na Super Gospodynie 2017
Głosujcie na Super Gospodynie 2017

Jesteście energiczne, pomysłowe i zaradne. Z zaangażowaniem podtrzymujecie i kultywujecie tradycje ludowe i kulinarne. Dzięki Wam wsie tętnią życiem. Takich właśnie kandydatek szukaliśmy do kolejnej edycji naszego plebiscytu "Super Gospodynie 2017 roku".

09.08.2017 09:43
Aniołki ze Skierbieszowa
Aniołki ze Skierbieszowa

W tym roku minie 5 lat odkąd założono Koło Kobiet Aktywnych. Na terenie Gminy Skierbieszów to najdłużej działające koło, którego członkinie są też Aniołkami z Zielonki.

08.08.2017 09:40    1
Gotują, pieką i... robią biżuterię
Gotują, pieką i... robią biżuterię

KGW w Masłomęczu to niewielkie koło, działa w nim 12 pań. Są wyjątkowo aktywne. Wspólnie gotują, pieką i organizują różne imprezy dla miejscowej społeczności. Znajdują czas też na zabawę w odtwarzanie życia Gotów, którzy zamieszkiwali Kotlinę Hrubieszowską kilkanaście stuleci temu.

08.08.2017 09:32    5
Nie tylko śpiewają
Nie tylko śpiewają

Zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Dąbrowicy (gm. Biłgoraj) ma długą, choć przerywaną historię. Twórczy zapał pań nie pozwala jednak na zaprzestanie artystycznych występów.

08.08.2017 09:30
Kalina z Rudy Wołoskiej
Kalina z Rudy Wołoskiej

"Jak Kalina śpiewa, milkną ptaki na drzewach" – komplementują śpiewaków z Rudy Wołoskiej (gm. Tomaszów Lubelski) mieszkańcy. Zespół Ludowy "Kalina" działa przy miejscowym Kole Gospodyń Wiejskich.

08.08.2017 09:28
"Sąsiadki" pełne energii
"Sąsiadki" pełne energii

Gospodynie z Tuczap (gm. Mircze) działąją od 7 lat, a już mogą pochwalić się wieloma nagrodami za wypieki, potrawy czy wieńce dożynkowe. Spotykają się jednak nie tylko po to, żeby wspólnie piec i i gotować, ale także po, żeby ze sobą pogadać i pomagać innym.

08.08.2017 09:26    1
Żeby więcej się działo
Żeby więcej się działo

Są aktywne i pełne pozytywnej energii, którą chętnie pożytkują ku zadowoleniu mieszkańców Oseredka. Pieką, gotują, tworzą rękodzieło, a wkrótce może będą polować na uśmiechy. Mowa o 25 paniach z Koła Gospodyń Wiejskich w Oseredku.

01.08.2017 09:33
Pyszności z Wielączy-Kol.
Pyszności z Wielączy-Kol.

Koło Gospodyń Wiejskich w Wielączy-Kolonii reaktywowano w 2010 roku. Panie działają z sukcesami na terenie gminy i poza nią. Są prawdziwymi mistrzyniami w pieczeniu i gotowaniu.

30.07.2017 09:53
Wybieramy Super Gospodynie 2017
Wybieramy Super Gospodynie 2017

Jesteście energiczne, pomysłowe i zaradne. Z zaangażowaniem podtrzymujecie i kultywujecie tradycje ludowe i kulinarne. Dzięki Wam wsie tętnią życiem. Takich właśnie kandydatek szukaliśmy do kolejnej edycji naszego plebiscytu "Super Gospodynie 2017 roku".

25.07.2017 05:00    1    1
Gosposie działają pół dekady
Gosposie działają pół dekady

Skrzyknęły się pięć lat temu i natychmiast zaczęły prężnie działać. Wkrótce do pań dołączyli panowie. Członkowie KGW w Jarosławcu Dolnym cały czas mają pełne ręce roboty, a głowy pomysłów na przyszłość.

24.07.2017 09:56
Gdzie diabeł nie może...
Gdzie diabeł nie może...

Energiczne i zaradne. Talentów mają wiele. Realizują swoje pasje i działają na rzecz wsi, w której mieszkają. Nie poddają się przeciwnościom. Jak same mówią żartobliwie: gdzie diabeł nie może...

24.07.2017 09:20
Po lubczyku ich poznacie
Po lubczyku ich poznacie

W Gminie Lubycza Królewska działa aż 17 kół gospodyń wiejskich. Jednym spośród nich jest KGW "Lubczyk", do którego należy obecnie siedemnaście gospodarnych i utalentowanych kobiet w wieku od 60 do 80 lat. Jesienią ich koło będzie obchodziło 6-lecie istnienia.

23.07.2017 09:55    1