Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 15:14
Reklama

Tomaszów: Sukces młodych konstruktorów na Ogólnopolskich Zawodach Robotów

W niedzielę, 17 czerwca na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej  odbyła się VI edycja Ogólnopolskich Zawodów Robotów. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: SUMO i Freestyle. W zawodach wzięło udział ponad 100 dzieci z całej Polski. W konkurencji freestyle robot zbudowany przez młodzież z Tomaszowa zdobył pierwsze miejsce.
Tomaszów: Sukces młodych konstruktorów na Ogólnopolskich Zawodach Robotów

Tomaszów Lubelski reprezentowany był przez „TwójRobot.pl Tomaszów Lubelski”, który debiutował w tego typu zawodach wystawiając 8 zespołów. W konkurencji Freestyle startował zespół trzyosobowy w skład którego weszli: Michał Korkosz, Maciej Raczkiewicz (obaj SP Nr 2 Tomaszów Lubelski) oraz Jakub Gałan (SP Nr 2 Tomaszów Lubelski), natomiast w konkurencji SUMO wystartowało 7 zespołów dwuosobowych złożonych z: Błażej Chudy i Mikołaj Chudy (SP Nr 2), Maciej Stępora (SP Nr 3 Tomaszów Lubelski) i Jakub Dzirba (SP Nr 1 Tomaszów Lubelski), Alex Jędruszko (ICO Tomaszów Lubelski) i Kostanty Madejski (ICO Tomaszów Lubelski), Izabela Mazik (ICO Tomaszów Lubelski) i Małgorzata Grabik (SP Telatyn), Michał Rzeszutek (SP Nr 2) i Kamil Olbracht (Little Oxford Tomaszów Lubelski), Karol Salik (SP Narol) i Szymon Mrozik (SP Rachanie), Mateusz Ciećkiewicz (SP Ruda Różaniecka) i Hubert Ważny (SP Ruda Różaniecka).

Zawody Rozpoczęły się od konkurencji Freestyle, w której tomaszowski zespół zaprezentował robota I-MOP, który zrobił wielkie wrażenie na sędziach i organizatorach zawodów. Sędziowie uznali, że robot z Tomaszowa Lubelskiego jest najlepszym robotem i przyznano mu pierwsze miejsce. 

W zawodach SUMO wzięły udział 43 dwuosobowe zespoły, w tym 7 zespołów z Tomaszowa Lubelskiego. Po rozegraniu walk grupowych do wielkiego finału awansowało 12 najlepszych zespołów, wśród nich znalazł się zespół „TwojegoRobota Tomaszów Lubelski” w składzie: Maciej Stępora i Kuba Dzirba. Ostatecznie chłopcy zajęli 7 miejsce. Opiekunem grupy z Tomaszowa Lubelskiego był Mateusz Stefanik.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CiekawyTreść komentarza: LisaData dodania komentarza: 04.07.2022, 14:12Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: CiekawyTreść komentarza: Hej POMedia. Liczba wyjebali z Newsweeka. Co wy na to szczujnio ?Data dodania komentarza: 04.07.2022, 14:11Źródło komentarza: Zmiany w przeglądach rejestracyjnych samochodów. Rzęch nie przejdzie już badańAutor komentarza: ZamościankaTreść komentarza: Powinniśmy się cieszyć, że Akademia Zamojska tak szybko się rozwija, powstają nowe kierunki, odbywają się konferencje, przyjeżdżają naukowcy z całej Polski. Malkontenci - na terapię!Data dodania komentarza: 04.07.2022, 13:08Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przy Elektryku chyba lepsze warunki dla zajęć sportowych typu basen itp. Po co adoptować na ten cel zupełnie nieprzystosowany do tego budynek po GS? 2. Co z budynkami po dawnej filii Akademii Rolniczej i d. rektoratem WSZiA na Starym Mieście, może i je Akademia mogłaby nabyć??Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:37Źródło komentarza: Zamość: Żakom się poprawi. Akademia szykuje milionową inwestycjęAutor komentarza: rowerzystaTreść komentarza: zalew a pompowanie kół rowerów - brakuje mi nad zalewem zamojskim takiego urzadzenia jak przy myjniach samochodowych do pompowania rowerów (dobra rzecz), sporo osób przyjezdza nad zalew rowerem, mozna by podpompować powietrza jakby spadło by bezpieczniej jezdzicData dodania komentarza: 04.07.2022, 11:27Źródło komentarza: Zamość: Akcja poszukiwawcza 17-latka na zamojskim zalewie zakończona. Niestety, chłopak nie żyjeAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: W tym roku dzieje się to samo od strony Nawoza tysiące sztuk już dryfuje po powierzchni..... ( lipiec 2022 )Data dodania komentarza: 04.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Nielisz: Dlaczego zdechły małże?
Reklama
Reklama