Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 18 marca 2026 22:13
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Zamość: Koncert na dwie pary rąk. Mamy dla Was płyty

To będzie z pewnością wyjątkowe wydarzenie artystyczne. W niedzielę (10 grudnia) w Katedrze Zamojskiej zagrają dwaj wybitni muzycy: organista i kompozytor Bogusław Grabowski oraz saksofonista Maciej Sikała. Obaj są profesorami Akademii Muzycznej w Gdańsku, a przed zamojską publicznością wystąpią z koncertem "MaterSancitissima", łącząc muzykę sakralną z jazzową improwizacją.
Zamość: Koncert na dwie pary rąk. Mamy dla Was płyty

Na ten muzyczny wieczór naprawdę warto rezerwować sobie czas, bo będzie to okazja wysłuchania wybitnych artystów. Bogusław Grabowski to m.in. założyciel Katedry Muzyki Sakralnej na gdańskiej uczelni, ale też od 32 lat tytularny organista Bazyliki Mariackiej. Maciej Sikała jest według miesięcznika "Jazz Forum" najlepszym polskim saksofonistą tenorowym i sopranowym. Obaj muzycy grają razem już 10 lat, wspólnie improwizują, co stanowi ewenement w skali światowej, bo nie zdarza się połączenie tak odległych od siebie instrumentów jak organy i saksofon oraz muzyki sakralnej z jazzową.

Planowany na niedzielę (12 grudnia) koncert w Katedrze Zamojskiej (godz. 19, wstęp wolny) jest inauguracją większego projektu. Artyści planują zagranie koncertów we wszystkich najważniejszych katedrach i sanktuariach maryjnych w Polsce i Europie. Grabowski i Sikała wykonują utwory ze swojej najnowszej płyty "MaterSanctissima", na której wspólnie improwizują do pieśni "Dzisiaj pozdrawiamy Maryjo Ciebie", "Bogurodzica", "Matko Niebieska Pana", "Salve Regina".

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Zamościa, redakcja "Kroniki Tygodnia" jest patronem medialnym. Organizator koncertu to Gdańskie Centrum Organowe.

Dla naszych Czytelników mamy dwie płyty duetu Grabowski&Sikała. Ich pierwszy wspólny krążek "The Colours of Space" oraz najnowszy "MaterSanctissima". Jak je zdobyć? Konkurs ogłosimy w czwartek (7 grudnia) na naszym facebookowym profilu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaBaner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: puknijcie sięTreść komentarza: Widzę po komentarzach ,że wszyscy tu są znawcami, historykami, specjalistami, ekspertami w każdej dziedzinie, nawet jeśli ich nie było na świecie jeszcze to już wszystko wiedzą najlepiej.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 10:40Źródło komentarza: Grabowiec tablicą pamiątkową uczcił ofiary akcji ReinhardtAutor komentarza: Miejscowy .Treść komentarza: Ciemnoto klasy O .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:56Źródło komentarza: Pani wójt na medal. Monika Podolak doceniona przez Wojewodę LubelskiegoAutor komentarza: Emeryt.Treść komentarza: Ciemnoto propagandy widac po Tobie kto Cie zrobil nieuku z pod ciemnej gwiazdy . BRAWO- nieudaczniku.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:54Źródło komentarza: Coraz mniejsze braki kadrowe w policji. Rośnie zainteresowanie służbąAutor komentarza: Lublin.Treść komentarza: Dziurę nieuku zrobili Twoi mafiozi ktorzy rzadzili blaznie przez 8- lat i nie moga pogodzić sie teraz tym gdyż brakuje im wypasionego koryta . Ale widac po Tobie ze jestes ofiara sekty i piszesz trzy po trzy . Sieroto!Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:44Źródło komentarza: Kto zrobi najpiękniejsze palmy w powiecie tomaszowskim? Bełżec ogłasza konkursAutor komentarza: Emerytka.Treść komentarza: Śmieszny jest Ten czlowiek na tym zdjęciu .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:18Źródło komentarza: Były prezydent Zamościa Andrzej Wnuk komentuje kontrolę NIK i sprawę zaginionej teczkiAutor komentarza: Klaudiusz 35.Treść komentarza: Frajerem idioto jestes Ty z pod budki z piwem ochlaptusie PiSuaru.Data dodania komentarza: 18.03.2026, 09:13Źródło komentarza: Znaleziono fragmenty niezidentyfikowanego obiektu. Sprawą zajmuje się Żandarmeria Wojskowa
Reklama
Reklama
Reklama