Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 2 lipca 2022 19:47
Reklama

11 listopada: Uroczystości w Zamościu (FOTORELACJA)

11 listopada br. Zamość świętował 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
11 listopada: Uroczystości w Zamościu (FOTORELACJA)
Autor: mk

Dzisiaj na Starym Mieście zamościanie obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się Zamojskim Marszem Niepodległości, który przeszedł ulicami miasta. O godz. 10 w katedrze odprawiona została msza św. w intencji ojczyzny. 
Następnie na Rynku Wielkim odbyła się manifestacja patriotyczna. Wzięli w niej udział m.in. starsi i młodsi mieszkańcy Zamościa, władze samorządowe miasta i regionu, wojsko, kombatanci, służby mundurowe, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, harcerze, poczty sztandarowe szkół. 

Okolicznościowe przemówienie wygłosił prezydent Zamościa. Prezydent Andrzej Wnuk zaprosił również do zabrania głosu w tak ważnym dniu jednego z młodszych mieszkańców. Pierwszoklasista Oliwier Sobczuk ze SP nr 6 pięknie wyrecytował "Dekalog Polaka". 

Był ceremoniał wojskowy, złożenie kwiatów pod płytą Marszałka Józefa Piłsudskiego i defilada. W tym roku składano białe i czerwone róże, zamiast bukietów, aby zaprosić wszystkich do zbiórki na rzecz budowy pomnika Marszałka. Nawet krótki, przelotny deszcz nie popsuł świątecznego, podniosłego nastroju. Całość zakończyła się uroczystą sesją Rady Miasta.


Poniżej fotorelacja z dzisiejszych uroczystości. Więcej wydarzeń towarzyszących w naszym kalendarzu, w zakładce "CO? GDZIE? KIEDY?".
 Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Dumna mama Oliwiera 11.11.2017 20:38
Duma rozpiera serducho, tak mało trzeba, by pobudzić w dziecku patriotyzm. Nie pozwólmy, by historia i przelana krew naszych pradziadów poszła w zapomnienie. Dekalog Polaka, to jak inwokacja - każdy powinien go znać.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarekTreść komentarza: Mamy nowoą remizieData dodania komentarza: 02.07.2022, 17:34Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: AdamTreść komentarza: Ten babszyl ma haka na Wnuka i zniechęcił moja córkę do posłania dziecka do tej szkoły, chociaż mieszkamy 200m od niej, ale jest dobra wiadomość my rodzice tego haka odkryliśmy i zaangażowaliśmy TVN pod koniec lipca lub początek sierpnia będzie reportaż na ten temat, na dzień dzisiejszy trwają jeszcze analizy prawne.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 14:28Źródło komentarza: Zamość: Niech dyrektorka płaciAutor komentarza: Marek JakubowskiTreść komentarza: Ochotnicza straż pożarna OSP kolonia Ostrówek gmina Milejów nowy wóz naczelnikData dodania komentarza: 02.07.2022, 12:16Źródło komentarza: Miliony na wozy dla druhów. Także dla naszychAutor komentarza: xyzTreść komentarza: A wszystko przez to, że pensja nauczyciela jest stanowczo za mała. Wielu młodych ludzi rezygnuje z tej ścieżki zawodowej, dlatego że rząd robi pod górkę. Ciało pedagogiczne się starzeje, a z mijającymi latami traci zapał i pasje do przekazania wiedzy. Zamiast ciekawie uczyć to tylko wymagają jak najwiecej (oczywiście nie wrzucam wszystkich do jednego worka, bo są ludzie, którzy uczą z pasji). Często korepetycje to jedyna droga do zrozumienia, a nie wkuwania na pamięć materiału.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 12:15Źródło komentarza: Korepetycje nasze drogie. Rodzice słono płacą za dokształcanie swoich dzieciAutor komentarza: PolakTreść komentarza: Niech nie robią z nas idiotów!Musisz mieć to tamto Talon na balon Jak pieca nie zgłosiłeś KARA I taniej węgla nie kupisz Cholerna pisowska władza Mają nas za nivData dodania komentarza: 02.07.2022, 11:56Źródło komentarza: Tańsze paliwo. Nie tylko Orlen kusi zniżkamiAutor komentarza: WiemTreść komentarza: Od 1 lipca Łukaszenka ten niedobry znosi wizy dla Polaków Jedziesz na Białoruś no i co tam widzisz Benzyna 3 zł Papierosy 8 zł Tani chleb i masło Nikt nie wymaga idiotycznych certyfikatów covidowych Ot jaka dyktatura Łukaszenki Jak zyć,Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:20Źródło komentarza: Od 1 lipca obniżka podatku. O ile wzrosną emerytury i renty?
Reklama