Ewelina Wołos rywalizowała na dystansie 1/2 IronMana liczącym 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem oraz 21 km biegu. Pokonanie tego wyzwania zajęło jej 4 godz. 59 min 30 sek., co dało jej przewagę 5 minut nad drugą na mecie Olgą Kowalską.
- Jestem bardzo zadowolona z tego występu, aby były to moje ostatnie zawody w tym sezonie - podsumowuje Ewelina Wołos. - Cały czas startuję w sporcie amatorskim, ale kategoria age-group w triathlonie to dyscyplina semi-zawodowa, ponieważ rozgrywają się w niej Mistrzostwa Świata. Musimy być przygotowani na pokonywanie długich dystansów w trzech konkurencjach, a to wymaga wielu godzin treningów. Tym samym trudno mówić, że jest to sport zupełnie amatorski.
PRZECZYTAJ TEŻ: Turniej siatkówki na OSiR-ze. Zamojscy policjanci też zagrali dla chorego Tomka

![Maraton Biblijny w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA] Maraton Biblijny w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/21/sm-4x3-maraton-biblijny-w-tomaszowie-lubelskim-zdjecia-1776759377-0.jpg)
![CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA] CBZC zatrzymało grupę internetowych oszustów [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/20/sm-4x3-muly-wybieraki-i-falszywi-policjanci-sprawe-internetowych-oszustow-bada-prokuratura-w-zamosciu-1776670988-3.jpg)
![ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA] ZOL dla pacjentów wentylowanych w Zamościu coraz bliżej. Jak idą prace? [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/15/sm-4x3-zol-dla-pacjentow-wentylowanych-w-zamosciu-coraz-blizej-jak-ida-prace-zdjecia-1776255346-0.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze