W dniach 16-22 września obchodzono Europejski Tydzień Mobilności - ROADPOL SAFETY DAYS (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania te były koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL. W akcję włączyli się także policjanci z Tomaszowa Lubelskiego, organizując dzień otwarty jednostki, w którym uczestniczyli m.in. funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej oraz Straży Granicznej.
ZOBACZ FOTORELACJĘ:
- W ramach dnia otwartego gościliśmy w komendzie uczniów klas średnich z powiatu tomaszowskiego. Młodzież miała okazję dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji kandydata do służby w Policji, mieli możliwość wysłuchania krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa i zasad ruchu drogowego, skorzystania z instruktażu dotyczącego zasad pierwszej pomocy i poćwiczenia masażu serca na fantomie przy użyciu urządzenia AED - opowiada młodszy aspirant Aneta Brzykcy, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.
I dodaje, że największą atrakcją był pokaz uwalniania osoby poszkodowanej z samochodu biorącego udział w wypadku drogowym.
PRZECZYTAJ TEŻ: Złoty medal dla tomaszowskich policjantów na Wojewódzkich Mistrzostwach
Na zakończenie funkcjonariusze Straży Granicznej przedstawili swojego psa służbowego, który jest odpowiednio przeszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych.
- Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami. Cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy się spotkać - podkreśla mł. asp. Brzykcy.
![Roadpol Safety Days. Tomaszowski Wydział Ruchu Drogowego zorganizował dzień otwarty [ZDJĘCIA] W ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności – ROADPOL SAFETY DAYS, tomaszowski Wydział Ruchu Drogowego zorganizował dzień otwarty.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-roadpol-safety-days-tomaszowski-wydzial-ruchu-drogowego-zorganizowal-dzien-otwarty-zdjecia-1758617818-full.jpg)
![Wielkie sprzątanie Zamościa. Tony piasku znikną z miejskich ulic i chodników przed świętami [ZDJĘCIA] Wielkie sprzątanie Zamościa. Tony piasku znikną z miejskich ulic i chodników przed świętami [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/24/sm-4x3-wielkie-sprzatanie-zamoscia-tony-piasku-znikna-z-miejskich-ulic-i-chodnikow-przed-swietami-zdjecia-1774341936-2.jpg)
![Nowe radiowozy dla tomaszowskiej policji [ZDJĘCIA] Nowe radiowozy dla tomaszowskiej policji [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/23/sm-4x3-nowe-radiowozy-dla-tomaszowskiej-policji-zdjecia-1774259839-4.jpg)
![Fontanna już działa, rosną nowe drzewka w parku. Wiosna w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA] Fontanna już działa, rosną nowe drzewka w parku. Wiosna w Tomaszowie Lubelskim [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/23/sm-4x3-fontanna-juz-dziala-rosna-nowe-drzewka-w-parku-wiosna-w-tomaszowie-lubelskim-zdjecia-1774257888-0.jpg)











![Tomaszów Lubelski: Rozpoczęły się Tomaszowskie Targi Pracy [ZDJĘCIA] 20 marca 2026. Tomaszowskie Targi Pracy](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-tomaszow-lubelski-rozpoczely-sie-tomaszowskie-targi-pracy-zdjecia-1773998139.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze