Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 1 lipca 2026 07:15
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Zamość: Książnica Zamojska i Fundacja PGE w akcji „Złap energię na czytanie”

Jej celem jest promocja czytelnictwa oraz edukacja z zakresu bezpiecznego użytkowania energii elektrycznej. Książnica Zamojska – przy wsparciu finansowym Fundacji PGE – po raz drugi przystępuje do realizacji akcji czytelniczej „Złap energię na czytanie”.
Książnica Zamojska – przy wsparciu finansowym Fundacji PGE – po raz drugi przystępuje do realizacji akcji czytelniczej „Złap energię na czytanie”.
Książnica Zamojska – przy wsparciu finansowym Fundacji PGE – po raz drugi przystępuje do realizacji akcji czytelniczej „Złap energię na czytanie”.

Autor: Pixabay.com/StockSnap

Program skierowany jest do dzieci 5- i 6-letnich uczęszczających do przedszkoli na terenie Zamościa i obejmuje m.in. warsztaty edukacyjne, głośne czytanie książek oraz praktyczne zajęcia pozwalające w przystępny sposób zrozumieć tematykę energii elektrycznej.

W ramach projektu zrealizowane zostaną trzy warsztaty edukacyjne dotyczące naturalnych źródeł energii, takich jak słońce, wiatr i woda. Dzieci będą wykonywać np. własne małe modele wiatraków, paneli słonecznych lub zbudują prostą latarkę. Odbędą się także interaktywne pokazy w mobilnym planetarium, podczas których dzieci będą mogły obserwować gwiazdy, planety oraz zrozumieć, jak energia wykorzystywana jest w kosmosie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zamość: Szczęśliwa „siódemka”. Szkoła ma zieloną klasę i siłownię z Budżetu Obywatelskiego

Podobnie jak w roku ubiegłym bibliotekarze Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży oraz z sześciu filii bibliotecznych spotykać się będą z dziećmi w placówkach bibliotecznych oraz na terenie przedszkoli. W ramach projektu zakupione zostaną także nowości książkowe z literatury popularnonaukowej, które tematycznie związane są z założeniami projektu i stanowią cenne źródło inspiracji do działania i edukacji.

Tegorocznej akcji towarzyszyć będzie również rozdanie wyprawek czytelniczych „Złap energię na czytanie”, które trafią do nowo zapisanych czytelników biblioteki.

Podsumowaniem projektu będzie konkurs plastyczny „Mój pomysł na wykorzystanie energii elektrycznej”. Prace należy składać w Książnicy Zamojskiej przy ul. Kamiennej 20 lub w najbliższej placówce bibliotecznej do 24 listopada. Wręczenie nagród laureatom nastąpi podczas uroczystego podsumowania konkursu, które odbędzie się 4 grudnia.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kronika Tygodnia

Chcesz częściej widzieć nasze newsy?

Dodaj Kronikę Tygodnia do preferowanych źródeł w Google i bądź bliżej najważniejszych spraw z regionu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Drosed
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Brawo Treść komentarza: Same przypadki wybuchają szyny płoną hotele, lasy, POciągi a zamachowcy legalnie przez TfuSSka przybywają z rosji i białorusi autobusami Data dodania komentarza: 30.06.2026, 10:48 Źródło komentarza: Pożar pociągu z Hrubieszowa do Krakowa. Ewakuowano 250 pasażerów Autor komentarza: TwuSSk Treść komentarza: Nowe fakty w tym południowym szpitalu sprzedawano skórki Chabowski z zaprzyjaźnionym zakładem POgrzebowym stare wraca jak TwuSSK u władzy Data dodania komentarza: 30.06.2026, 10:43 Źródło komentarza: VIP SOR, śledztwa, audyty i pytania o to, kto zawiódł. Afera w szpitalu trwa Autor komentarza: If Treść komentarza: Wagony były użytkowane w Holandii, ale wyprodukowane w Düsseldorfie w Niemczech (Düsseldorf to stolica landu Nadrenia Północna Westfalia) Data dodania komentarza: 30.06.2026, 10:25 Źródło komentarza: Piekło na szynach w okolicach Zamościa! W pociągu było 37°C Autor komentarza: Pytam Treść komentarza: A w rankingu finansowym samorządów miasto Hrubieszów na ostatnim 236 miejscu. Ranking organizowany m.in. przez Związek Miast Polskich, do którego należy Hrubieszów z burmistrz M. Majewską. Tym na swoich stronach władze miejskie nie chwalą się, a tylko milczą Data dodania komentarza: 30.06.2026, 10:07 Źródło komentarza: Burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska otrzymała zielone światło od rady miejskiej Autor komentarza: Mieszkanka Treść komentarza: Za PiS to normalnie można było podróżować do Wrocławia bezpośrednio z Hrubieszowa. Obecnie nawet pożary starych pociągów na trasie Kraków nie wyleczą niektórych z "miłości" do KO, PSL Data dodania komentarza: 30.06.2026, 10:01 Źródło komentarza: Pożar pociągu z Hrubieszowa do Krakowa. Ewakuowano 250 pasażerów Autor komentarza: jaro Treść komentarza: Może zlikwidować etat dyrektora Data dodania komentarza: 30.06.2026, 09:28 Źródło komentarza: Były dyrektor proponuje rozważyć likwidację porodówki. Położne z Tomaszowa protestują
Reklama
Reklama
Reklama