Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 17 czerwca 2026 23:22
Przeczytaj!
Reklama
Reklama

Klasa okręgowa. Siedem goli Gryfa Gmina Zamość

Najwyższe zwycięstwo w czwartej kolejce rozgrywek „najciekawszej ligi świata” odniósł Gryf Gmina Zamość. Spadkowicz z IV ligi pokonał na wyjeździe występującą w poprzednim sezonie w klasie A Spartę Łabunie 7:0 (2:0).
Na zdjęciu Oleksandr Kuszcz-Wasyliszyn.
Na zdjęciu Oleksandr Kuszcz-Wasyliszyn.

Cztery bramki zdobył Oleksandr Kuszcz-Wasyliszyn, a po jednej – Myron Wistowski oraz rezerwowi Jakub Zawadzki i Wiktor Ziemba. Swojego czwartego w tym meczu gola „Sasza” strzelił po dobitce z rzutu karnego, którego chwilę wcześniej nie wykorzystał (bramkarz Filip Ochal odbił piłkę przed siebie). Przewinienia skutkującego karnym dopuścił się Jarosław Wolski, sfaulowany został Hubert Sałamacha. – Zagraliśmy na dużej intensywności, którą sobie założyliśmy jako jedno z zadań do wykonania w tym meczu. 

Drugim naszym celem było niedopuszczenie do utraty choćby jednej bramki. To też udało się nam zrealizować. Mieliśmy w składzie więcej indywidualności niż Sparta. Spora grupa naszych piłkarzy zdobyła większe lub mniejsze doświadczenie czwartoligowe. I to zaprocentowało w meczu z zespołem z Łabuń, który nie miał takich atutów. 

PRZECZYTAJ TEŻ: Lekcja pokory. Gryf Gmina Zamość grał, a Grom Różaniec strzelał gole

Byliśmy bardziej wyrachowani niż rywale, a nasze zwycięstwo mogło być zdecydowanie wyższe, jednak zmarnowaliśmy kilka wybornych okazji strzeleckich. W pierwszej połowie Sparta miała trzy „setki”, a zanim objęliśmy prowadzenie, zdobyła bramkę, która jednak nie została uznana z powodu spalonego – komentuje Sebastian Luterek, szkoleniowiec Gryfa.

Sparta poniosła trzecią z rzędu porażkę. 

– Gryf zasłużenie wygrał z nami tak wysoko. Był zdecydowanie lepszy pod względem motorycznym, mobilnym i jakościowym. Wykorzystał swój potencjał, a także naszą niedyspozycję i błędy, które popełniliśmy. Ta wysoka porażka jest dla nas bolesna, ale trzeba uczciwie przyznać, że byliśmy tylko tłem nieźle grającego rywala. To był najlepszy mecz Gryfa w tym sezonie – mówi trener Sparty Tomasz Goździuk.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TUTU Treść komentarza: To nie nacjonaliści tylko ukraińcy nacjonaliści nie mieli POŃSTWA AKANDAL Data dodania komentarza: 17.06.2026, 15:17 Źródło komentarza: W Zatylu i Bełżcu uczczono ofiary bestialskiego mordu. Odsłonięto nową tablicę pamięci [ZDJĘCIA] Autor komentarza: dziadzio Treść komentarza: Nowe Miasto dzień w dzień w nocy Data dodania komentarza: 17.06.2026, 15:14 Źródło komentarza: Ryk silników i „podmieniane rury”. Czy w Zamościu odbywają się nocne rajdy? Autor komentarza: Tępa córcia Treść komentarza: Do A.W. I potwierdziłaś wszystko co było o Tobie napisane. Ela ciebie broni a ty ją opierniczasz ... no jaja jak berety... Ty się naucz czytać ze zrozumieniem🤣🤣🤣 pani pomoc administracyjna🤣🤣🤣 Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:41 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Riot Treść komentarza: Oj oby się w końcu wzięli za tą patologię. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:39 Źródło komentarza: Ryk silników i „podmieniane rury”. Czy w Zamościu odbywają się nocne rajdy? Autor komentarza: mało Treść komentarza: Najpierw Panem Bogiem ,teraz krzyżem wycierają sobie gęby przebierańcy, gonić tych szmatławców Kaczyńskiego bo to on ich zaprosił i utrzymuje ich za nasze pieniądze. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:37 Źródło komentarza: Biała Dacia, groźby, żądanie gotówki. Tak wyłudzają pieniądze od rolników Autor komentarza: bombom Treść komentarza: Uwielbiam orkiestry dęte i zazdraszczam wam. Data dodania komentarza: 17.06.2026, 14:32 Źródło komentarza: Zaburze świętowało 100-lecie Orkiestry Dętej. Jubileuszowi towarzyszył Festiwal Roztrąb
Reklama
Reklama
Reklama