– Hulajnogi elektryczne na naszych drogach, to już codzienność. Wiele osób jednak zapomina, że korzystając z takiego środka transportu, trzeba stosować się do przepisów ruchu drogowego mówiących między innymi o obowiązku zachowania trzeźwości – zauważa podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.
Przekonał się o tym 52-latek kierujący hulajnogą elektryczną, którego w czwartek 26 czerwca w miejscowości Majdan Ruszowski, zatrzymali do kontroli drogowej policjanci z Łabuń. W trakcie rozmowy z kierowcą jednośladu, funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało w organizmie mężczyzny ponad 2,5 promila alkoholu.
PRZECZYTAJ TEŻ: Marszałek województwa doprowadził do kolizji. Bareja by tego nie wymyślił [WIDEO]
– Za popełnione wykroczenie mieszkaniec gminy Łabunie odpowie przed sądem. Za kierowanie hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości, zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi grzywna w wysokości nie mniejszej niż 2 500 złotych – informuje podkom. Krukowska-Bubiło.
Policjantka apeluje o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze. Przypomina, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa drogowego hulajnoga elektryczna jest pojazdem. Poruszać się nią może tylko jedna osoba, a kierując nią pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu, popełnia się wykroczenie. Z hulajnogi elektrycznej na drodze publicznej może korzystać każdy, kto ukończył 18 lat. Osoby poniżej tego wieku muszą uzyskać kartę rowerową lub prawo jazdy co najmniej kategorii; AM, A1, B1 lub T. Zabronione jest natomiast korzystanie z hulajnogi elektrycznej na drogach publicznych przez dzieci, które nie ukończyły 10. roku życia.

![W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA] W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/15/sm-4x3-w-kasku-bezpieczniej-uczniowie-zamojskich-szkol-dostali-nagrody-zdjecia-1765803324-1.jpg)
![Hrubieszów w świątecznym klimacie. Kiermasz przy HDK przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA] Hrubieszów w świątecznym klimacie. Kiermasz przy HDK przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/15/sm-4x3-hrubieszow-w-swiatecznym-klimacie-kiermasz-przy-hdk-przyciagnal-tlumy-zdjecia-1765802923-40.jpg)
![Tomaszów Lubelski w 44. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego [ZDJĘCIA] Tomaszów Lubelski w 44. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2025/12/15/sm-4x3-tomaszow-lubelski-w-44-rocznice-wprowadzenia-stanu-wojennego-zdjecia-1765795056-37.jpg)




![W Kasku Bezpieczniej. Uczniowie zamojskich szkół dostali nagrody [ZDJĘCIA] W Zamościu wręczono nagrody laureatom konkursu „W Kasku Bezpieczniej”.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-w-kasku-bezpieczniej-uczniowie-zamojskich-szkol-dostali-nagrody-zdjecia-1765803169.jpg)







![Lubelskie: Śmiertelne potrącenie 84-latki. Kierujący busem nie ustąpił pierwszeństwa [WIDEO] Tragicznie zakończyło się potrącenie pieszej na drodze krajowej numer 17.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-smiertelne-potracenie-84-latki-w-suchodolach-wideo-1765537122.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze