Opisywana sytuacja miała miejsce 1 maja.
Podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej Policji relacjonuje, że 75-letni mężczyzna kierując pojazdem marki Vauxhall ruszył z posesji przez ogrodzenie dzielące go od sąsiada i uderzył w jego dom. Później poszedł po ciągnik rolniczy i przyjechał do sąsiada, aby wyciągnąć swoje auto...
W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Ale sprawca poniesie konsekwencje, ponieważ w organizmie miał prawie 1,5 promila alkoholu oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
PRZECZYTAJ TEŻ: Zamość: Hulajnogi to nie święte krowy! Radni chcą z nimi zrobić porządek
Policjanci wezwani na miejsce dostali też cynk, że 75-latek ma w domu amunicję. Wobec tego mundurowi postanowili zweryfikować informację. Odnaleźli ponad 260 sztuk amunicji.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.
– Usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i dodatkowo w okresie obowiązywania zakazu. Po przeprowadzeniu badań zabezpieczonej przez policjantów amunicji 75-latek odpowie również za nielegalne posiadanie amunicji, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 8 – zawiadamia podkomisarz Dorota Krukowska-Bubiło, rzecznik prasowy KMP Zamość.

![Zamość: Kwalifikacja wojskowa 2026 start [ZDJĘCIA] Zamość: Kwalifikacja wojskowa 2026 start [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/02/sm-4x3-zamosc-kwalifikacja-wojskowa-2026-start-zdjecia-1770044335-6.jpg)
![Tomaszów Lub.: St. asp. Krupa przeszedł na emeryturę [ZDJĘCIA] Tomaszów Lub.: St. asp. Krupa przeszedł na emeryturę [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/02/sm-4x3-tomaszow-lub-st-asp-krupa-przeszedl-na-emeryture-zdjecia-1770043018-2.jpg)
![Zamość: Gala „Podsumowania Roku Kulturalnego 2025” [ZDJĘCIA] Zamość: Gala „Podsumowania Roku Kulturalnego 2025” [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/02/sm-4x3-zamosc-gala-podsumowania-roku-kulturalnego-2025-zdjecia-1770030238-20.jpg)








![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA] Od 1 lutego 2026 r. będzie więcej dróg płatnych w Polsce. Zmieni się też wysokość stawek opłaty elektronicznej w systemie e-TOLL.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769677676.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze