Jorge Mario Bergoglio, bo tak brzmiało jego świeckie nazwisko, został wybrany na papieża 13 marca 2013 roku, przyjmując imię Franciszek. Był 266. papieżem w historii Kościoła katolickiego i pierwszym pochodzącym z Ameryki Łacińskiej. Jego pontyfikat charakteryzował się otwartością na dialog międzyreligijny, troską o ubogich i wykluczonych oraz apelami o pokój na świecie.
Informacja o śmierci papieża Franciszka wstrząsnęła wiernymi na całym świecie. - O 7.35 rano biskup Rzymu, Franciszek, powrócił do domu Ojca. Całe jego życie było poświęcone służbie Panu i Jego Kościołowi — przekazał kard. Kevin Farrell, Kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego.
![[PILNE] Świat w żałobie. Papież Franciszek nie żyje [PILNE] Świat w żałobie. Papież Franciszek nie żyje](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/xl-pilne-swiat-w-zalobie-papiez-franciszek-nie-zyje-1745225497.jpg)
![Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA] Jarmark Susiecki z koncertem Zenka Martyniuka [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-jarmark-susiecki-z-koncertem-zenka-martyniuka-zdjecia-1777385119-73.jpg)
![Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA] Piekło w Husynnem zaczęło się od wypalania traw [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/28/sm-4x3-pieklo-w-husynnem-zaczelo-sie-od-wypalania-traw-zdjecia-1777371087-0.jpg)
![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/04/27/sm-4x3-zachwycony-roztoczem-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293262-0.jpg)










![Zachwycony Roztoczem! Zenek Martyniuk zwiedzał Szumy nad Tanwią [ZDJĘCIA] Zenek Martyniuk po koncercie na Jarmarku Susieckim poznawał uroki Roztocza.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-zenek-martyniuk-zwiedzal-szumy-nad-tanwia-zdjecia-1777293202.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze