Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 czerwca 2026 20:31
Przeczytaj!
Reklama
Reklama Baner A1 SMS Zamość

Gm. Werbkowice: Nie reagował na sygnały dźwiękowe. Zginął pod kołami lokomotywy

43-latek z gminy Werbkowice został potrącony przez lokomotywę przejeżdżającą torem Linii Hutniczo-Szerokotorowej w Hostynnem. Mężczyzna stał na torze przodem do ostro hamującej lokomotywy i w ogóle nie reagował na głośne sygnały dźwiękowe dawane przez maszynistę. 43-latek prawdopodobnie popełnił samobójstwo.
43-latek z gminy Werbkowice prawdopodobnie popełnił samobójstwo.
43-latek z gminy Werbkowice prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

Autor: OSP Werbkowice

Do zdarzenia doszło 14 lutego około godz. 21. na przejedzie kolejowym w Hostynnem (gmina Werbkowice). Tam torem Linii Hutniczo-Szerokotorowej przejeżdżała lokomotywa bez wagonów.

 Maszyna wyjechała zza zakrętu, gdy maszynista zauważył stojącego na torze mężczyznę. Kierujący lokomotywą kilkakrotnie włączył sygnał ostrzegawczy, licząc że na jego dźwięk mężczyzna zejdzie z toru, aby uniknąć wypadku. Stojący na torze jednak w ogóle nie zareagował na te sygnały i nie ruszył się z miejsca.

– Maszynista rozpoczął ostre hamowanie. Jednak nie był w stanie zatrzymać ważącej wiele ton rozpędzonej lokomotywy przed stojącym na torze mężczyzną. Lokomotywa potrąciła stojącego do niej przodem mężczyznę. Ten zginał na miejscu. Z wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie było to samobójstwo. Z zapisu zarejestrowanego na kamerze wynika, że mężczyzna stoi na torze i mimo głośnych sygnałów lokomotywy dawanych przez maszynistę w ogóle się nie rusza – poinformowała nas Magdalena Welenczyk-Kita, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie.

Na razie nie wiadomo, czy 43-latek z gminy Werbkowice był pod wpływem alkoholu lub innych środków zmieniających świadomość. Śledczy czekają na wyniki sekcji jego zwłok. Ustalają również wszystkie pozostałe okoliczności tego zdarzenia.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Wiesława Gałka 17.02.2024 08:30
Wygląda na przeszło 70 lat na jak nie więcej oczów nie macie🤣

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Baner reklamowy B1 firmy WORK CENTRE
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Rafal Treść komentarza: A już myślałem że burmistrz będzie robił lody Data dodania komentarza: 5.06.2026, 15:24 Źródło komentarza: Lody za czerwony pasek także w Szczebrzeszynie. Zapłaci burmistrz Autor komentarza: Hit Treść komentarza: On zrobił? No nie wydaje mi się że ze swojej kieszeni nie wyjął i nie zrobił, a przygotowało to wszystko KGW. Jaka dyrekcja GOKu taki dzień dziecka. My jako kolonia też się dolozylismy i co z tego jak większość było spoza wsi a nawet gminy. Obce dIeci latały, przywiezione. Data dodania komentarza: 5.06.2026, 14:17 Źródło komentarza: Wojna o tablice adresowe w Zadębcach. Dlaczego inwestycja z Funduszu Sołeckiego obrasta kurzem? Autor komentarza: Dodo Treść komentarza: Wyjątkowo nieprzyjemna kreatura Data dodania komentarza: 5.06.2026, 13:26 Źródło komentarza: Biłgoraj: Dyrektor ZUS-u odwołany Autor komentarza: Taka prawda. Treść komentarza: Jaka jest różnica czlowieku ! Nie wiesz juz teraz ile bys jeden z drugim chciał na tym interesie zarobić! Co moze nie pryskasz przed chwastami bo Ci sie nie chce schylic i wyplenić ręcznie chwasty . Data dodania komentarza: 5.06.2026, 12:12 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia Autor komentarza: Mieszkaniec 46 L. Treść komentarza: PiSlamu atak w m. Zamosc . Patologia chce byc góra zażarcie . Ludzie bez ambicji w tych stronach ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Zamość: Skandal w oświacie i dymisja wiceprezydenta miasta Marka Kudeli Autor komentarza: Zdrowa żywność . Treść komentarza: Nie maja kwiatów ale spojrz jak sie leje raz w tygodnie tego świństwa na porost i wydajność i tego na codzien wpierniczasz az Ci sie pozniej pieni w gebie ! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 10:51 Źródło komentarza: Setki tysięcy martwych pszczół w gm. Tyszowce i Łaszczów. Pszczelarz podejrzewa opryski, policja bada zgłoszenia
Reklama
Reklama
Reklama