Piknik Historyczny Stowarzyszenie Moje Nowosiółki zorganizowało już po raz raz piąty. Jak zwykle jego uczestnicy przeżyli dzień pełen historycznych wrażeń. Oglądali wystawy militarne, słuchali utworów patriotycznych i ludowych, a w końcu oglądali rekonstrukcję przedstawiającą potyczkę z wojskami Budionnego.
Dawne wydarzenia przedstawili: rekonstruktorzy ze Stowarzyszenia Moje Nowosiółki, Fundacji Banici Zamojscy, GRH Wir, SRH im. Kapitana Zdzisława Brońskiego ps. Uskok, Andrzej Wiatrzyk i Eugeniusz Michalski.

![Słodka bitwa w SCK Tyszowce. Znamy laureatki konkursu na „Najlepszego Pączka” [ZDJĘCIA] Słodka bitwa w SCK Tyszowce. Znamy laureatki konkursu na „Najlepszego Pączka” [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/19/sm-4x3-slodka-bitwa-w-sck-tyszowce-znamy-laureatki-konkursu-na-najlepszego-paczka-zdjecia-1771504114-18.jpg)
![Recepta na szczęście ze Szczebrzeszyna. Poznaj pary, które przeżyły razem 50 lat [ZDJĘCIA] Recepta na szczęście ze Szczebrzeszyna. Poznaj pary, które przeżyły razem 50 lat [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/02/18/sm-4x3-recepta-na-szczescie-ze-szczebrzeszyna-poznaj-pary-ktore-przezyly-razem-50-lat-zdjecia-1771421411-0.jpg)


















Napisz komentarz
Komentarze