Reprezentanci gminy Jarczów okazali się najlepsi w powiatowych tomaszowskich igrzyskach sportowych „Aktywna Wieś”. W zawodach rozegranych 23 lipca (niedziela) na stadionie w Chodywańcach sportowcy z gminy Jarczów zdobyli 357 punktów. Na drugim miejscu w klasyfikacji końcowej gmin uplasowały się Rachanie (345 punktów), na trzecim Bełżec (270), a na kolejnych Łaszczów (205), Telatyn (191), Tyszowce (184), Krynice (80), Ulhówek (57), Lubycza Królewska (17) i Tarnawatka (12).

W igrzyskach uczestniczyło 503 zawodniczek i zawodników, reprezentujących dziesięć gmin powiatu tomaszowskiego, a w puli nagród były nie tylko puchary, medale i dyplomy, ale także prawo do startu w zawodach rangi wojewódzkiej (30 lipca w Bełżycach).
Reprezentanci gmin konkurowali ze sobą w kilkunastu konkurencjach indywidualnych i zespołowych, a niektóre z nich były dość wyszukane, np. przeciąganie liny kobiet (wygrał Jarczów) i mężczyzn (Rachanie), trójbój kobiet (Rachanie), trójbój władz samorządowych (Rachanie), wielobój rodzinny (Bełżec), przenoszenie worków z piaskiem (Jarczów), sadzenie i zbieranie ziemniaków (Tyszowce), wyścig okrężny na hulajnodze (Bełżec), czy slalom z taczką i kostką słomy (Łaszczów).
Widowiskowy były konkurs siłacza, czyli wyciskanie odważnika o wadze 17,5 kg. W poszczególnych kategoriach triumfowali Tomasz Wielgosz (Bełżec), Jarosław Jonasz (Tyszowce), Weronika Rechul (Telatyn) i Sylwia Serba (Jarczów). Niebywałe emocje wzbudziło też przerzucanie opony traktorowej. Wygrał Piotr Leńczuk (Jarczów).
Popularnością cieszył się też turniej piłkarski, w którym uczestniczyło dziewięć zespołów. Najlepiej wypadła reprezentacja Tyszowiec, złożona z zawodników tamtejszej Huczwy, w tym trzech Ukraińców. Zwycięski zespół grał w składzie: Ostap Szpakiwski (bramkarz), Oleg Bojarczuk, Kirył Horin, Damian Okalski, Michał Okalski i Damian Ziółkowski. Drużynę prowadził trener Huczwy Przemysław Sioma.
Był też turniej piłkarski kobiet (triumfował Jarczów), zawody w siatkówce (zwyciężył męski zespół z Krynic i żeński z Rachań), a także rzut lotką do tarczy w czterech kategoriach wiekowych – pierwsze miejsce zajęli Emilia Matwiejczuk (Telatyn), Dorota Lewko (Bełżec), Mateusz Perec (Jarczów) i Radosław Miedziak (Rachanie).

![Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA] Uczniowie Mechanika i członkowie ZamToP-u ratują cenne murawy na Białej Górze [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/17/sm-4x3-szaleni-przyrodnicy-ratuja-cenne-murawy-na-bialej-gorze-dzialaja-uczniowie-mechanika-i-zamtop-1773733111-0.jpg)
![Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA] Medyczne Centrum Zdrowia i Urody w Zamościu świętuje 6. urodziny [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-medyczne-centrum-zdrowia-i-urody-w-zamosciu-swietuje-6-urodziny-zdjecia-1773669847-1.jpg)
![Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA] Bełżec: Powiatowy Przegląd Pieśni Pasyjnej 2026 [ZDJĘCIA]](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/media/2026/03/16/sm-4x3-belzec-powiatowy-przeglad-piesni-pasyjnej-2026-zdjecia-1773661228-4.jpg)










![Groźny wypadek w biłgorajskim. Fiat 126p rozpadł się na dwie części! W środku był 7-latek [ZDJĘCIA] Trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali po zderzeniu Volkswagena i Fiata, do którego doszło podczas wyprzedzania.](https://static2.kronikatygodnia.pl/data/articles/sm-4x3-grozny-wypadek-w-bilgorajskim-fiat-126p-rozpadl-sie-na-dwie-czesci-w-srodku-byl-7-latek-zdjecia-1773396551.jpg)





Napisz komentarz
Komentarze